site.btaХари Кейн спаси точката за Тотнъм срещу Челси с гол в 96-ата минута

Хари Кейн спаси точката за Тотнъм срещу Челси с гол в 96-ата минута

С гол с глава на Хари Кейн в 96-ата минута Тотнъм измъкна точка от лондонското дерби с Челси и срещата завърши 2:2. Двубоят предложи изключително зрелище, което освен четирите гола добави като екзотика изгонени треньори и сблъсъци.

Рийс Джеймс изведе сините напред в резултата в 77-ата минута, но в 6-ата минута на добавеното време невероятен отскок на Кейн след изпълнение на корнер донесе равенството.

Мениджърът на Челси Томас Тухел и колегата му от Тотнъм Антонио Конте, бивш наставник на противника, получиха червени картони след края на двубоя. Двамата първоначално си подадоха ръце, но Тухел стисна ръката на италианеца малко по-силно и буквално не го пусна. Конте попита: Какво става?, докато германският специалист му показа пред очите два пръста. Хора от щабовете на двата отбора се скупчиха около тях.

В първите минути от срещата домакините тотално доминираха, а новото попълнение Калиду Кулибали отпразнува дебюта си пред публиката на Стамфорд Бридж с невероятно воле след центриране от корнер. Картинката не се промени и след почивката, като в първите 15 минути на втората част пак те държаха контрола на терена.

Но малко изненадващо на фона на събитията на терена Пиер-Емил Хьойберг изравни в 68-ата минута. Тухел избухна и реагира много бурно край тъчлинията, претендирайки, че Кай Хаверц е бил фаулиран при единоборството с датския голмайстор на Тотнъм. След този изблик двамата треньори се спречкаха за първи път в мача.

Същият този Хаверц пропусна чудесна възможност да изведе отново Челси напред в резултата. Но секунди след това Рийс Джеймс направи 2:1 след асистенция на Рахим Стърлинг, което отприщи емоциите и Тухел започна да танцува на тъчлинията. Но Тотнъм, за когото има много по-сериозни очаквания за този сезон, не се предаде и стигна до равенството с късния гол на Кейн. Така и двата отбора продължават напред с по 4 точки от 2 мача.

Първенство на Англия, срещи от втория кръг във Висшата лига: Нотингам Форест - Уест Хям - 1:0 Челси - Тотнъм - 2:2 по-късно днес: Ливърпул - Кристъл Палас от събота: Астън Вила - Евертън - 2:1 Арсенал - Лестър - 4:2 Брайтън - Нюкасъл - 0:0 Манчестър Сити - Борнемут - 4:0 Саутхямтпън - Лийдс - 2:2 Уулвърхямптън - Фулъм - 0:0 Брентфорд - Манчестър Юнайтед - 4:0           Класиране: 1. Манчестър Сити       2   0   0   6:0 6 2. Арсенал              2   0   0   6:2 6 3. Брентфорд            1   1   0   6:2 4 4. Нюкасъл              1   1   0   2:0 4 5. Лийдс                1   1   0   4:3 4 6. Брайтън              1   1   0   2:1 4 7. Тотнъм               1   1   0   6:3 4 8. Челси                1   1   0   3:2 4 9. Астън Вила           1   0   1   2:3 3  10. Нотингам            1   0   1   1:2 3 11. Борнемут            1   0   1   2:4 3 12. Фулъм               0   2   0   2:2 2 13. Ливърпул            0   1   0   2:2 1 14. Уулвърхямптън       0   1   1   1:2 1 15. Лестър              0   1   1   4:6 1 16. Саутхямптън         0   1   1   3:5 1 17. Евертън             0   0   2   1:3 0  18. Кристъл Палас       0   0   1   0:2 0 19. Уест Хям            1   0   1   0:3 0 20. Манчестър Юнайтед   0   0   2   1:6 0

Към 08:04 на 25.09.2022 Новините от днес