site.btaФиорентина победи Аталанта като гост и се класира за полуфиналите за Купата на Италия

Бергамо, 10 февруари (БТА).
Отборът на Фиорентина победи Аталанта с 3:2 като гост и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол. Съперник на Фиорентина там ще бъде победителят от мача между Ювентус и Сасуоло.
Гостите поведоха още в деветата минута чрез поляка Кшищоф Пьонтек, който бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Аталанта. Давиде Дзапакоста изравни за домакините в 30-ата минута след като получи страхотен пас и с хубав удар реализира за 1:1. Аталанта поведе с 2:1 в 56-ата минута с попадение на Жереми Бога.
В 71-ата минута Кшищоф Пьонтек получи правото да изпълни втора дузпа за гостите. Той пропусна при изпълнението, но бе точен при добавката за 2:2.
Тимът на Фиорентина остана с човек по-малко в 79-ата минута на мача след втори жълт и съответно червен картон на Лукас Мартинес, но все пак се пребори за победата. Никола Миленкович вкара за 3:2 в третата минута на добавеното време, като ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж, но реферът потвърди гола и футболистите на Фиорентина стигнаха до успеха.