site.btaЛудогорец постигна класическа победа над германския Нюрнберг

Лудогорец постигна класическа победа над германския Нюрнберг
Снимка: БТА

Лудогорец победи германския втородивизионен Нюрнберг с 3:0 в контрола, играна в австрийското градче Сейнт Йохан. Головете за българския шампион вкараха Спас Делев, Клод Гонсалвеш и Рик Джонатан. Проверката закъсня с половин час заради затруднено придвижване на тима на Нюрнберг до Сейнт Йохан.

Лудогорец започна по-активно мача и Спас Делев направи пропуск в петата минута. В деветата минута обаче той се разписа с хубав прехвърлящ удар в глава, след като получи центриране от капитана Антон Недялков.

В 35-ата минута Пиерос Сотириу бе изведен сам срещу вратаря и вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, защото страничният съдия вдигна флага за засада.

На почивката треньорът на Нюрнберг направи цели девет смени и това активизира тима му. В началото на втората част Недялков трябваше да избива топката от голлинията, а и вратарят Серджио Падт да показва класа.

В 71-вата минута резервата Тисера направи пропуск за "орлите", но малко по-късно Клод Гонсалвеш вкара втория гол. Той пресира защитник, отне му топката и вкара в празната врата. В последната минута на редовното време Рик Джонатан вкара за крайното 3:0 след добавка при спасяване на вратаря на изстрел на Матиас Тисера.

Отборът на Лудогорец се прибира утре в София, но това няма да стане по обяд заради отменен полет на "Луфтханза", а късно вечерта.

Съставът на Лудогорец: Серджио Падт, Антон Недялков, Игор Пластун, Сисиньо, Шакил Пинас, Алекс Сантана, Клод Гонсалвеш, Пиерос Сутириу, Доминик Янков, Рик Джонатан, Спас Делев (Матиас Тисера)

Към 18:30 на 15.08.2022 Новините от днес