site.btaЮвентус се класира за полуфиналите след победа над Сасуоло

Ювентус се класира за полуфиналите
след победа над
Сасуоло

Торино, 11 февруари (БТА).
Ювентус спечели трудно с 2:1 срещу Сасуоло и се класира за полуфиналите за купата на Италия. Автогол в края след удар на Душан Влахович донесе успеха на Юве в последния четвъртфинал в турнира.
На полуфиналите "Старата госпожа" ще срещне бившия тим на Влахович - Фиорентина, който се наложи над Аталанта с 3:2.
Още в 3-а минута Пауло Дибала бе на стрелкова позиция и с добавка даде преднина на Юве в резултата.
Сасуоло изравни в средата на първата част със зрелищно попадение на Хамед Траоре, който премина през няколко защитници и прати топката в мрежата с шут от границата на наказателното поле.
След почивката Ювентус натисна, но пропуски направиха Уестън Маккени и Душан Влахович. Близо до гола бяха още Матайс де Лихт, Леонардо Бонучи и Адриен Рабио.