Футбол - първенство на Англия - подробности

Диого Жота донесе три точки на Ливърпул,
Арсенал се приближи
до топ 4

Лондон, 11 февруари (БТА).
С два гола на Диого Жота отборът на Ливърпул се наложи с 2:0 над Лестър и съкрати аванса на лидера във Висшата лига Манчестър Сити на девет точки.
Победата е трета поредна за мърсисайдци в шампионата.
Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп остави на пейката египтянина Мохамед Салах и извън групата сенегалеца Садио Мане след сблъсъка им във финала за Купата на африканските нации в края на миналата седмица и в тяхно отсъствие се отличи Диого Жота. Португалецът откри резултата в 34-ата минута с 11-ия си гол в шампионата този сезон.
През втората част феновете на "Анфийлд" приветстваха бурно Мохамед Салах, който се появи на терена на мястото на Фирмино. Египтянинът можеше да разпише, но не успя да преодолее Шмайхел, останал сам срещу него.
Две минути преди края Жота отбеляза втория си гол в мача след асистенция на Матип.
В другия мач от кръга снощи Арсенал се наложи с минималното 1:0 като гост на Уулвърхямптън и се изравни по точки с Манчестър ЮНайтед на 5-6-о място.
Бразилецът Габриел отбеляза единствения гол в 25-а минута и приближи Арсенал до топ 4 и участие в Шампионска лига. Лондончани са пети с равни точки с Манчестър Юнайтед и на точка и два мача по-малко от четвъртия Уест Хям.