site.btaАлександър Везенков изигра пореденсилен мач при победата на Олимпиакос (Гърция) срещугостуващия Анадолу Ефес след продължение в Евролигата

Атина, 11 февруари (БТА).
Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен мач при победата на Олимпиакос (Гърция) срещу защитаващия титлата си Анадолу Ефес (Турция) с 87:85 (26:17, 16:24, 19:20, 14:14, 12:10) след продължение в среща от 26-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.
Везенков се отличи с 16 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 38 минути като титуляр.
"Беше голям мач. Знаехме, че този двубой може да ни накара да се почувстваме малко по-добре. През последния месец се борихме с много обстоятелства, но в края стана добро шоу, с някои добри и някои лоши неща. Най-доброто от всичко е, че спечелихме този двубой", каза Везенков след срещата.
Редовното време завърши 75:75, а домакините стигнаха до успеха с тройка на Костас Слукас със сирената.
Слукас завърши с 23 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Тайлър Дорси се отчете с 19.
Тибор Плайс беше най-резултатен за Анадолу Ефес с 14 точки, а Родриг Бобуа вкара 13.
Гръцкият гранд е с баланс от 14-9 и е четвърти в класирането, докато Анадолу Ефес е девети с 12 успеха и 12 поражения.
Френският Монако загуби от Жалгирис (Литва) с 82:83 (23:18, 23:18, 18:25, 18:22).
АЛБА Берлин (Германия) спечели срещу гостуващия Зенит (Санкт Петербург) със 76:67 (23:12, 11:22, 17:14, 25:19).
Макаби Тел Авив (Израел) победи ЦСКА Москва (Русия) с 84:75 (23:17, 26:11, 18:18, 17:29) и записа трети пореден успех.
Скоти Уилбекин отбеляза 23 точки за Макаби Тел Авив, а Анте Зизич добави 14 и 5 борби.
Габриел Люндберг се отличи за ЦСКА Москва със 17 точки.
Армани Милано (Италия) надделя над Баскония (Испания) с 89:78 (21:10, 19:15, 26:23, 23:30).
Девън Хол вкара 15 точки за Армани Милано, a Серхио Родригес добави 14.
Матю Костело беше най-резултатен за Баскония с 23 точки.
Италианците са с баланс от 17-7 и са трети в класирането, докато испанците са 16-и със 7 победи и 17 загуби.