site.btaЗащитаващият титлата си тим на Руския олимпийски комитет победи Дания в турнира по хокей на лед за мъже в Пекин

Пекин, 11 февруари (БТА).
Защитаващият титлата си тим на Руския олимпийски комитет победи Дания с 2:0 в група "Б" турнира по хокей на лед за мъже на Игрите в Пекин.
Попаденията отбелязаха Павел Карнаухов в 29-ата минута и Кирил Семьонов в 60-ата.
Руските състезатели постигнаха втора поредна победа и водят в класирането в групата с 6 точки, пред Дания с 3 точки.
По-късно днес е срещата между Чехия и Швейцария. Ако чешките хокеисти спечелят мача, то Русия ще се класира предсрочно за четвъртфиналите.
В последния си двубой от групата защитаващият титлата си тим на РОК ще играе срещу Чехия на 12 февруари.