site.btaОтборът на САЩ стигна до полуфинал след трудна победа над Чехия, вратарката Клара Песларова спаси 55 удара

Пекин, 11 февруари (БТА).
Защитаващият олимпийската си титла женски отбор на САЩ по хокей на лед оцеля, след като се наложи над тима на Чехия с 4:1 и се класира за полуфиналите. Американките стигнаха трудно до победата, като това можеше да бъде една от огромните изненади на Олимпийските игри.
Отборът на САЩ, който е загубил само 6 пъти на Олимпиада, вкара едва 4 гола от 59 удара. Хилари Найт вкара гол и записа асистенция, Савана Хармън и Кендъл Койн Шофилд също се разписаха за американките. Вратарката на чехкините Клара Песларова бе звездата на мача, като отрази 55 удара, включително и първите 22, насочени към вратата й.
Чехия стана шестият женски хокеен отбор и първият от Италия на Игрите в Торино през 2006 насам, който не успява да запише точен удар за цял период в мача.
Балансът на тима на Чехия, който направи олимпийски дебют, бе 0:18 удара в първата част на мача със САЩ от четвъртфиналите. Въпреки това Песларова спаси всичките удари и задържа резултата 0:0.
Чехия откри резултата с втория си удар 4:59 минути след началато на втората част. Хилари Найт изравни 48 секунди по-късно.
Американките наложиха волята си едва в третата част на мача с три безответни гола. На полуфиналите тимът на САЩ ще срещне победителя от мача между отборите на Финландия и Япония.