site.btaМбапе донесе победата на Пари Сен Жермен над Реал Мадрид, Манчестър Сити нямаше проблеми срещу Спортинг Лисабон

Париж, 16 февруари (БТА).
Отборът на Пари Сен Жермен победи Реал Мадрид с 1:0 като домакин в първата среща между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига по футбол.
Победният гол за домакините в Париж бе дело на Килиан Мбапе, който реализира в 94-ата минута, а преди това в 62-ата Лионел Меси пропусна дузпа за френския състав. Реваншът е на 9 март в Мадрид. Карим Бензема бе титуляр за гостите, а Неймар бе резерва за ПСЖ и игра в последните двайсетина минути на срещата.
Футболистите на Пари Сен Жермен имаха превъзходство през целия мач срещу испанския гранд, но успяха да вкарат само едно попадение. Още в петата минута Анхел Ди Мария прати топката над вратата на гостите, а в 17-ата Килиан Мбапе не успя да преодолее стража на Реал Тибо Куртоа. Малко по-късно Куртоа отрази удар на Нуно Мендеш от далечно разстояние.
Бразилецът Каземиро получи жълт картон в 38-ата минута и ще пропусне реванша в Испания заради натрупани картони. Именно той застраши вратата на Пари Сен Жермен в добавеното време на първото полувреме, но бе неточен.
Домакините бяха по-активни в опитите си да открият резултата и през второто полувреме. Мбапе преодоля няколко защитници и отправи силен удар в 50-ата минута, но отново Куртоа спаси. Четири минути по-късно и Тони Кроос пробва изстрел от дистанция в атака за Реал Мадрид, но прати топката над вратата.
В 62-ата Лионел Меси изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Дан Карвахал срещу Килиан Мбапе минута по-рано, но Тибо Куртоа отрази удара на аржентинската звезда на ПСЖ и резултатът остана 0:0. Пак Меси стреля от свободен удар в 75-ата минута, но вляво от вратата. Две по-късно и Мбапе пропусна нов шанс за парижани, а в 87-ата влезлият като резерва Неймар също не успя да се разпише.
Домакините все пак вкараха един гол в края на мача. В четвъртата минута на добавеното време Килиан Мбапе получи технично от Неймар, преодоля двама съперници и отбеляза за 1:0 за Пари Сен Жермен.
В другия двубой от осминафиналите в Шампионската лига във вторник вечер Манчестър Сити се справи убедително със Спортинг с 5:0 при гостуването си в Португалия и вече 13 мача няма поражение във всички турнири. Реваншът е на 9 март в Англия. Попаденията за гостите от Сити бяха дело на Рияд Марез в седмата минута, Бернардо Силва на два пъти - в 17-ата и 44-ата, Фил Фоудън в 32-ата минута и Рахийм Стърлинг в 58-ата.
Марез откри резултата за Манчестър Сити седем минути след началото на двубоя и след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж за евентуална засада, попадението бе потвърдено. Четири минути по-късно Джон Стоунс пропусна нова възможност за гостите, но в 17-ата Бернардо Силва не сгреши и със силен удар вкара за 2:0.
Фоудън покачи на 3:0 в 32-ата минута, а в 44-ата Силва отбеляза втория си гол след подаване на Стърлинг. Пак португалецът вкара топката във вратата на домакините в 49-ата минута но попадението не бе зачетено заради засада. Рахийм Стърлинг направи резултата 5:0 в 58-ата минута с перфектен изстрел в горния десен ъгъл на вратата на Спортинг и Манчестър Сити не остави много въпросителни преди реванша в началото на следващия месец.