site.btaСловакия отстрани САЩ на четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете

Пекин, 16 февруари (БТА).
Отборът на Съединените американски щати изненадващо отпадна от олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете още на четвъртфиналите след поражение от Словакия с 2:3. Така за втора поредна Олимпиада американците приключват участието си на зимни Игри в тази фаза на надпреварата, а словаците за втори път в историята ще играят на полуфинал. За първи път това се случи във Ванкувър през 2010 година. Полуфиналите ще се състоят в петък.
Марек Хривик реализира 43.7 секунди преди края на редовното време, за да изравни за Словакия за 2:2 срещу САЩ, а мачът бе решен след продължение и дузпи.
Словаците поведоха чрез Юрай Слафковски, а Ник Абруцезе изравни за 1:1 в първата третина на мача. За 17-годишния Слафковски това бе пети гол на Олимпийските игри.
Американците излязоха напред с 2:1 във втория период с попадение на Сам Хентджис и водеха в по-голямата част от срещата, но не издържаха на финалния щурм на съперника и не успяха да вкарат трети гол във вратата на Патрик Рибар.
След няколко пропуска при дузпите, победното попадение бе дело на Петер Чехларик.
Във втория четвъртфинал за днес в програмата на Олимпийските игри в Пекин един срещу друг играят отборите на Руския олимпийски комитет - шампион от преди четири години в Пьончан и Дания.