site.btaСпартак Плевен победи Академик в Пловдив с обрат през второто полувреме и се изкачи на петото място в НБЛ

Пловдив, 11 февруари (БТА).
Спартак Плевен направи обрат през второто полувреме и победи Академик Пловдив с 85:77 (17:25, 25:23, 26:16, 17:13) в мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Така плевенчаните спечелиха за осми път през сезона и са пети с 23 точки, а Академик е със същия актив, но с един мач повече.
Димитър Маринчешки вкара първия кош и той бе за гостите от Плевен, но следващите десет точки бяха в полза на пловдивчаните. Антъни Гуджино изравни и вкара една тройка в серията, в която за Академик се разписаха още Николай Титков от далечно разстояние и Томислав Минков под коша. Така домакините поведоха с осем точки и задържаха преднината си до края на първата четвъртина.
През втората Спартак съкрати само две точки от изоставането си, но до края на мача гостите превъзхождаха пловдивчаните. Николай Маринов и Николай Стоянов нанизаха тройки за плевенчаните през едва 13 секунди в третата четвъртина, а третата поредна точна стрелба от далечно разстояние, този път на Симеон Илиев, изведе Спартак напред при 57:55.
Академик успя скоро да поведе отново, но нова тройка в третата част, дело на Коца Йовович, даде окончателно преднина на плевенчаните. Те спечелиха мача с 11/26 от зоната за три точки при 42 процента вкарани стрелби.
Стоянов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, следван от Йовович с 16. Последният направи девет асистенции и завърши като лидер по тройки с четири точни от общо седем изстрела. Васил Бачев пък бе най-резултатен с 26 точки за Академик, а неговият съотборник Титков отбеляза 19.