site.btaНефтохимик 2010 победи Дея спорт

волейбол - първенство на България - мъже

Нефтохимик 2010
победи
Дея спорт

София, 11 февруари (БТА).
Нефтохимик 2010 се наложи с 3:1 (25:17, 19:25, 25:23, 29:27) над Дея спорт Бургас в дербито от 13-ия кръг в шампионата по волейбол на България при мъжете.
Финалистът за купата на страната трябваше сериозно да се потруди, за да надделее над градския си съперник в четири гейма. Воденият от Николай Желязков състав имаше преимущество в решителните разигравания на третата и четвъртата част, за да се поздрави с краен успех в двубоя в зала "Младост".
Николай Николов реализира 14 точки за победителите, докато Тодор Вълчев се отличи с 20 точки за Дея спорт.
Нефтохимик 2010 е на второ място в класирането с актив от 31 точки, докато Дея спорт заема шестата позиция до момента.
В друг мач от кръга Добруджа 07 се наложи у дома над Дунав Русе с 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:23).