site.btaСтарши треньорът на Спартак (Плевен) Тодор Тодоров: "Второто полувреме успяхме да ги лимитираме в нападение и оттам ни тръгна играта"

Пловдив, 11 февруари (БТА).
Отзиви след двубоя между Академик Пловдив и Спартак Плевен (77:85) от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Тодор Тодоров (старши треньор на Спартак Плевен): "Академик беше в по-нестандартен състав, по-нисък. Очаквахме това да се случи и притесненията ни бяха в защита. Първото полувреме те имаха доста добър процент от стрелба. Второто полувреме успяхме да ги лимитираме в нападение и там се отвори нашата игра. Поздравявам момчетата, които показаха невероятна борба и невероятен хъс в този мач. Искаме да изглеждаме като отбор, да се подкрепяме, да вярваме в това, което ни предстои и да се опитваме да играе с енергията, която показахме в днешния мач".

Николай Стоянов (играч на Спартак): "Надявах се да затвърдим показаното до момента и след успеха над Черноморец. Това гостуване беше много важно за нас. Започнахме колебливо в началото и позволихме отворени стрелби, в което Академик са най-силни. Успяхме да възстановим разликата на полувремето, след което се мобилизирахме и започнахме да изпълняваме техническите указания. Второто полувреме нещата се получиха доста добре. Успяхме да ги пречупим и да обърнем срещата. Вярвам във възходяща линия и от началото на сезона подобряваме с всяка една тренировка нещо, което искаме да подобрим. Нещата се получават и трябва да продължим да работим така".

Йордан Янков (старши треньор на Академик Пловдив): "Обърнахме частите в този мач за разлика от мача с Рилски спортист. В Самоков играхме по-добре във втората половина, а днес беше обратното. Играхме много концентрирано с голямо желание и енергия през първата част. Резултатът беше реален - 14 точки за нас, но след полувремето смениха защитата и може би не успяхме да се нагласим. Има някои тънкости в баскетбола, които бягат на които на нашите млади играчи, което е нормално. Аз съм доволен от момчетата. Трябва да се опитваме да спазваме тактиката за мача до самия край и да даваме всичко от себе си за всеки мач. Силите накрая не ни достигнаха. С отсъствието на Робъртс, който още не е възстановен на сто процента и сега без Неманя Бешович нашата ротация се скъси. Искам да благодаря на публиката, която ни подкрепяше през абсолютно целия мач и се надявам да е тук и в сряда срещу Левски. Имаме време за подготовка за тази среща и се надявам да възстановим момчетата по най-добрия начин и да ги вдигнем психически, защото това също е важно и да се надяваме да изиграем целия мач срещу тях, както първите 20 минути от днешната среща. Търсим нов човек в отбора, но трябва да изберем най-подходящия, защото нямаме право на грешка. Гледаме играчи и се надявам да изберем някой подходящ. Ще говорим с ръководството след мача с Левски дали ще изпратим оферта да приемем турнира за Купата на България. Ние винаги имаме желание да сме домакини на подобен форум въпросът е дали ще имаме възможност".

Николай Николов (играч на Академик): "Може би ги оставихме на няколко пъти сами на тройката и те вкараха. Нагодиха се на нашата защита и засилиха тяхната защита. Нямаше много агресия в нападение за пробиви. Малката ротация е проблем, но се нагаждаме със ситуацията. Не можем да се оправдаваме само с нея. Правим всичко възможно и играем до последно. Ще се хвърлим максимално срещу Левски и ще се опитаме да ги победим преди паузата за националните отбори".