site.btaМиланов се завърна в игра при победа на Левски срещу Пирин в контрола

при победа на Левски срещу
Пирин в контрола

София, 12 февруари (БТА). Контрола между отборите на Левски и Пирин Благоевград:

Левски - Пирин Благоевград - 3:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Билал Бари 8, 1:1 Антон Карачанаков 48, 2:1 Димитър Костадинов 53, 3:1 Билал Бари 89
състав на Левски: Николай Михайлов (46-Пламен Андреев), Драган Михайлович (76-Патрик-Габриел Галчев), Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Вендерсон Цунами (87-Иван Горанов), Андриан Краев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов (66-Радослав Цонев), Марин Петков (66-Здравко Димитров) , Уелтън (76-Георги Миланов) и Билал Бари.
състав на Пирин:
Пирин: Янко Георгиев (46-Марио Кирев), Александър Дюлгеров (76-Христофор Хубчев), Юлиан Попев (76-Юки Айзо), Николай Бодуров, Петър Занев, Станислав Манолев (70-Иван Тасев), Светослав Дяков (59-Стилиян Николов), Венцислав Бенгюзов (46-Антон Карачанаков, 51-Спас Георгиев), Красимир Станоев (70-Орлин Старокин), Преслав Йорданов и Станислав Костов.

Георги Миланов се завърна в игра след дълго лечение на контузия и Левски победи Пирин с 3:1 като домакин в последната си контрола от зимната подготовка. Преди началото на мача "сините" представиха официално новите попълнения Вендерсон Цунами, Уелтън, Ноа Сонко Сундберг и Филип Кръстев.
Левски поведе в осмата минута, когато Димитър Костадинов подаде на Марин Петков зад гърба на защитата и той пусна успореден пас на голлинията за Билал Бари, който вкара на празна мрежа. "Сините" доминираха през първото полувреме, но не успяха да вкарат повече голове. Пирин също нямаше положения, с изключение на един пряксвободен удар пред границата на наказателното поле.
Пирин изравни в 48-та минута чрез Антон Карачанаков, който се появи в игра на полувремето. Бившият футболист на ЦСКА се разписа с мощен шут от далечно разстояние и след това се погрижи да изнерви феновете на Левски. Голът падна във вратата пред Сектор "Г", а Карачанаков изтича през "А" и стигна чак до "Б", жестийкулирайки към трибуните през цялото време. Ядосани, част от привържениците нахлуха и футболистът на Пирин изтича набързо в съблекалнята и повече не излезе от нея.
Мачът се забави няколко минути заради изцепката на крилото на "орлетата", а Левски поведе отново веднага след подновяване на играта. Марин Петков проби по дясното крило и подаде на Уелтън, който пък чукна топката към Димитър Костадинов. Халфът бе сам около дузпата и вкара с лекота за 2:1.
Левски пропусна чисто положение в 58-та минута, когато Филип Кръстев подаде на Костадинов пред наказателното поле и бившият халф на Септември чукна топката с първо докосване към Драган Михайлович. Той стреля от воле към далечния ъгъл, но удари страничната греда.
Георги Миланов се завърна в игра за Левски в 76-ата минута, след като получи тежка контузия през есента. Той влезе на мястото на бразилеца Уелтън, който най-вероятно ще бъде титуляр за "сините" на лявото крило през пролетния дял от шампионата.
Левски вкара третия си гол в 89-ата минута. Хосе Кордоба изпрати топката зад гърба на защитата за Билал Бари, който преодоля Марио Кирев и вкара за крайното 3:1.