site.btaМанчестър Юнайтед спечели само точка срещу Саутхемптън

футбол - първенство на Англия - подробности

Манчестър Юнайтед
спечели само точка
срещу Саутхемптън

Лондон, 12 февруари (БТА).
Манчестър Юнайтед спечели само точка след домакинско равенство 1:1 срещу Саутхемптън в мач от 25-ия кръг на английското първенство по футбол. Така "червените дяволи" се изравниха по точки с четвъртия в класирането Уест Хем и изостават на петата позиция само по голова разлика.
Юнайтед създаде чисто положение още в първите минути, когато Кристиано Роналдо получи извеждащ пас от Джейдън Санчо. Португалският нападател преодоля вратаря Фрейзър Форстър и стреля към мрежата, но Ромен Перо пресече удара и спаси гостите.
Санчо сам даде преднина на Юнайтед в 21-та минута след подаване на Маркъс Рашфорд, а друго попадение на Пол Погба в добавеното време бе отменено. Второто полувреме обаче бе слабо за домакините и Саутхемптън стигна бързо до изравняване. В 48-та минута Че Адамс стреля в долния ляв ъгъл на Давид Де Хеа, а топката рикошира в гредата и влезе в мрежата за 1:1.
Юнайтед създаде най-доброто си положение за втори гол в добавеното време след центриране. Хари Магуайър стреля с глава в долния ляв ъгъл на Форстър, който изби удара и Саутхемптън удържа равенството.