site.btaЛудогорец победи Арда в отложен мач и увеличи преднината си на върха

футбол - efbet Лига - Арда - Лудогорец

Лудогорец победи Арда
в отложен мач и увеличи
преднината си на върха

Кърджали, 13 февруари (БТА). Първенство на България по футбол, отложен мач от четвъртия кръг на efbet Лига между Арда и Лудогорец:

Арда (Кърджали) - Лудогорец (Разград) - 0:4 (0:4)
голмайстори: 0:1 Пиерос Сотириу 7, 0:2 Каули Оливейра 12, 0:3 Алекс Сантана 23, 0:4 Мануел Шоу 39
стадион: "Арена Арда", Кърджали
главен съдия: Радослав Гидженов
жълти картони: Христо Иванов (Арда); Пиерос Сотириу, Шакил Пинас (Лудогорец).
състав на Арда: Християн Василев, Милен Стоев, Милен Желев, Тонислав Йорданов, Иван Коконов, Румен Руменов (80-Александър Георгиев), Алекс Петков, Давид Кики, Иван Тилев (71-Георги Атанасов), Христо Иванов и Атанас Зехиров.
състав на Лудогорец: Седжио Падт, Шакил Пинас (85-Жан Карничник), Алекс Сантана, Кирил Десподов (85-Бърнард Текпетей), Пиерос Сотириу (67-Ихиньо Марин), Джордан Икоко, Мануел Шоу (52-Доминик Янков), Оливие Вердон, Игор Пластун, Спас Делев (67-Рик Мораеш) и Каули Оливейра.

Лудогорец победи с 4:0 Арда Кърджали като гост в отложен мач от четвъртия кръг на българската футболна efbet Лига и поведе с пет точки на ЦСКА-София на върха в класирането. "Червените" играят 19-ия си двубой от началото на сезона днес от 16:30 срещу отбора на Локомотив 1929 (София).
Лудогорец поведе още в седмата минута, когато Шакил Пинас центрира от лявото крило и Пиерос Сотириу засече топката с глава във вратата на домакините. Това бе 12-и гол за сезона за кипърския нападател и с него той изравни Жорди Кайседо на върха на класацията на реализаторите в efbet Лига.
Каули Оливейра увеличи преднината на разградчаните с красив гол след топовен шут от дъгата на наказателното поле в 12-ата минута, а 11 по-късно Алекс Сантана вкара за 3:0 след пас на Кирил Десподов. Ново центриране на футболист номер 1 на България доведе и до четвърти гол в 39-ата минута, когато Мануел Шоу вкара с глава.
Лудогорец контролираше изцяло мача срещу Арда, но не стигна до повече голове през второто полувреме. Пиерос Сотириу вкара един в 56-ата минута на добавка, но той бе отменен заради засада.