site.btaШампионът Свиленград спечели дербито с Етър 64 за първото място в женското хандбално първенство

Свиленград, 13 февруари (БТА).
Шампионът Свиленград победи гостуващия носител на националната купа Етър 64 с 27:20 (9:9) в дербито от десетия кръг на женското хандбално първенство.
С успеха домакините събраха 12 точки и изместиха великотърновския си съперник от първото място заради по-добри показатели в преките двубои.
Мачът беше много равностоен в първите 40 минути, но след това свиленградчанки се възползваха по-добре от положенията си и стигнаха до успеха.
Шампионките направиха серия от пет поредни гола, за да поведат 19:14 малко след средата на втората част. Етър намали до 20:23, но с нови четири последователни попадения в последните три минути домакините си осигуриха победата.
Райна Георгиева се разписа 8 пъти за Свиленград, а Кристина Миланова добави 7 гола.
За етърки Мария Спиридонова вкара 6 попадения, а Миглена Христова завърши с 5.
В друг мач от кръга днес новакът Бяла разгроми гостуващия Бъки с 34:21 (18:11) и също събра 12 точки, с което се изравни с лидерите Свиленград и Етър.