site.btaАлавес постигна първа победа в Ла Лига след повече от три месеца пауза

Алавес постигна първа победа
в Ла Лига след повече
от три месеца пауза

Витория-Гастеис, 13 февруари (БТА)
Отборът на Алавес постигна първа победа в испанското футболно първенство от повече от три месеца. У дома Алавес се наложи с 2:1 над Валенсия в среща от 24-тия кръг в Ла Лига.
Баските не бяха печелили от 6 ноември, когато се наложиха със същия резултат над другия отбор от Валенсия - Леванте. Мамаду Лум даде надежда на феновете на домакините за край на негативната серия с гол във вратата на "прилепите" още в 14-ата минута.
Валенсия обаче успя да изравни в 62-рата минута след гол от дузпа на Гонсало Гедеш.
Нова дузпа, този път в полза на Алавес, позволи на Хоселу да донесе победата на домакините в 76-ата минута. Тя бе отсъдена заради фаул на халфа на Валенсия Юнус Муса.
В края на двубоя Лум можеше да вкара и трети гол за Алавес, но ударът му премина на сантиметри над вратата.
С победата Алавес събра 20 точки и се изкачи от 19-о на 18-о място, като изостава само с 3 от 17-ия Майкорка. Валенсия е на 12-а позиция с 30 точки.