site.btaСАЩ спечели група "А" на турнира по хокей за мъже с победа срещу Германия

Пекин, 13 февруари (БТА).
САЩ спечели група "А" на олимпийския турнир по хокей на лед след победа с 3:2 срещу Германия, а Канада остана на второто място и ще играе в квалификационните плейофи.
Германия поведе още във втората минута с гол на Патрик Хагер, но САЩ вкара следващите три гола. Стивън Кампфър изравни 2:26 минути по-късно, Мат Нийс даде преднина на американците във втората третина и Нейтън Смит покачи на 3:1 в последната. Том Кухнхакел отбеляза втория гол за германците две минути и половина преди сирената и с това оформи крайния резултат.
Така американците започват плейофите директно от четвъртфиналите, където ще срещнат Словакия или отново Германия.
Канадците пък надвиха Китай с 5:0. Корбан Найт, Адам Тамбелини, Бен Стрийт, Кент Джонсън и Ерик О'Дел вкараха за деветкратните олимпийски шампиони, които ще срещнат домакините на Олимпиадата и в квалификационните плейофи.
Останалите двойки са Чехия - Швейцария и Дания - Латвия.