site.btaЛивърпул спечели минимална победа в Бърнли

футбол - първенство на Англия - подробности

Ливърпул спечели
минимална победа
в Бърнли

Лондон, 13 февруари (БТА).
Ливърпул съкрати изоставането си от Манчестър Сити в английското първенство по футбол с минимална победа с 1:0 срещу Бърнли. Шампионите водят с девет точки на "червените", които са изиграли един мач по-малко.
Бърнли, последен в класирането и само с една победа от 21 мача, игра почти като равен с равен с Ливърпул и дори пропиля няколко 100-процентови положения пред вратата на Алисон Бекер. Бразилецът така и не допусна гол, а неговият сънародник Фабиньо вкара единствения в този мач в 40-ата минута. Той засече центриране на Трент Александър-Арнолд и въпреки че първият удар не влезе, добавката донесе победата на "червените".
Уулвърхемптън пък спечели с 2:0 срещу Тотнъм като гост с два ранни гола. Раул Хименес и Леандър Дендонкер вкараха в шестата и 18-ата минута за Уулвс, които изпревариха "шпорите" на седмото място.
В друг мач от 25-ия кръг Нюкасъл победи с 1:0 Астън Вила. Новото попълнение Киърън Трипиър вкара единствения гол за "свраките", които се отдалечиха на четири точки от зоната на изпадащите.