site.btaДженоа и Салернитана завършиха наравно, Верона с убедителен успех срещу Удинезе

Футбол - първенство на Италия - подробности

Дженоа и Салернитана завършиха
наравно, Верона с убедителен успех
срещу Удинезе

Милано, 13 февруари (БТА).
Дженоа завърши 1:1 у дома срещу последния Салернитана и продължава серията си без победа в калчото.
Матия Дестро даде аванс на генуезците в 33-а минута, но Федерико Бонацоли изравни за гостите в самия край на първата част и равенството се запази до края.
Дженоа няма победа в Серия А от септември миналата година и остава предпоследен в таблицата с 15 точки. Салернитана е на дъното с три точки по-малко.
Друг борещ за оставане в елита тим - Каляри, завърши 1:1 при гостуването на Емполи и остава под чертата с равни точки и мач повече от 17-ия Венеция.
Андреа Пинамонти изведе Емполи в резултата, но Леонардо Паволети вкара гол за Каляри в 84-а минута и спаси точката за сардинците.
Верона спечели убедително с 4:0 у дома срещу Удинезе и се утвърди на деветото място. Де Паоли, Барак, Капрари и Тамезе отбелязаха головете за Верона.