site.btaЦСКА не успя да победи Локомотив София и изостана на четири точки от Лудогорец

SPORT 18:35:31 13-02-2022
MD1832SP.012
футбол - efbet Лига - Локомотив Сф - ЦСКА

ЦСКА не успя да победи Локомотив София
и изостана на четири точки
от Лудогорец

София, 13 февруари (БТА). Първенство на България по футбол, отложен мач от четвъртия кръг на efbet Лига:

състави:
Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Пламен Крачунов, Йоргос Кацикас, Стойчо Атанасов (46-Александър Александров), Мики Орачев, Божидар Кацаров, Октавио, Симеон Славчев (82-Владимир Семерджиев), Димитър Митков (88-Илия Димитров), Виржил Пинсон (90+1-Малембана)
ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам, Брадли Мазику, Жеферсон, Амос Юга (65-Мено Кох), Греъм Кери (65-Бисмарк Чарлс), Георги Йомов, Жорди Кайседо, Яник Вилдсхут (79-Маурисио Гарсес)

Локомотив София и ЦСКА завършиха 1:1 в отложен мач от 4-ия кръг на efbet Лигата. Симеон Славчев и Георги Йомов вкараха идентични голове в началните минути и този резултат се запази до края.
Така ЦСКА стартира с фалстарт битката за титлата с Лудогорец и още след първия пролетен мач загубиха точки, с което изостанаха на четири пункта от лидера Лудогорец.
Локомотив изигра силен мач и имаше по-чистите ситуации за гол. В 7-а минута Димитър Митков пропусна да се разпише, след като получи извеждащ пас от Симеон Славчев, но вратарят Бусато скъси ъгъла и изби в корнер.
Славчев откри резултата в 15-а минута с дебютния си гол с червено-черната фланелка. Бившият халф на Левски бе изведен зад отбраната на ЦСКА от Октавио и с техничен удар прехвърли излезлия напред Бусато.
ЦСКА бързо възстанови равенството с гол на Георги Йомов, който реализира почти гол-близнак с този на Славчев. Крилото получи извеждащ пас от Амос Юга, спечели единоборството с противников защитник и прехвърли вратаря на Локомотив за 1:1 от границата на наказателното поле.
ЦСКА имаше още две добри ситуации за гол до почивката, но Йомов и Жеферсон не намериха целта.
В самия край на първата част Амос Юга сгреши в центъра и позволи на Рапосо да напредне през центъра и да подаде на Октавио, който от чиста позиция не намери рамката на вратата.
ЦСКА вдигна оборотите след почивката и в 52-а минута добро взаимодействие между Кайседо и Йомов завърши с удар на последния, но вратарят Любенов изби в корнер.
Локомотив отговори с хубав шут на Пинсон, който премина на сантиметри над напречната греда.
В средата на втората част отново Пинсон бе в центъра на събитията. Французинът си спря майсторски топката, преодоля съпротивата на двама защитници и от 10-ина метра стреля мощно, но над вратата.
В 68-а минута Локомотив пропусна нова чиста ситуация. Александър Александров проби от дясно и качи топката на главата на Симеон Славчев, който нанесе удар, но Бусато с великолепна намеса изби топката в гредата и след това я улови.
Локомотив доигра мача с 10 души в последните пет минути след втори жълт картон на Селсо Рапосо.
ЦСКА бе близо до победата в добавеното време, но влезлият като резерва Бисмарк Чарлс изпусна най-чистата ситуация за гол, след като отблизо не успя да уцели добре топката и не нанесе завършващ удар.