site.btaДва гола на капитана Марко Ройс осигуриха победата на Борусия (Дортмунд) в Берлин

Берлин, 13 февруари (БТА).
Борусия (Дортмунд) победи с 3:0 Унион (Берлин) и скъси преднината на Байерн (Мюнхен) на върха в Бундеслигата на 6 точки. Това се случи и благодарение на изненадващото поражение на баварците вчера с 2:4 от Бохум в събота.
Капитанът Марко Ройс вкара два гола през първото полувреме, за да даде преднина на жълто-черните. Рафаел Герейро се разписа за трети път в мрежата на Унион Берлин малко след началото на втората част.
Борусия (Дортмунд) излезе без водещия си голмайстор Ерлинг Холанд, но Ройс откри резултата в 18-ата минута. Но 7 минути по-късно той се доказа като истински капитан, елиминирайки вратаря на Унион.
Кевин Мохвалд можеше да върне един гол за берлинчани около 15-ина минути преди края на срещата, но попадението беше отменено, след като видеоповторението показа нарушение на голмайстора срещу бранителя Мануел Аканджи.
Победата е историческа за Борусия (Дортмунд), тъй като е първа на стадион "Старото лесничейство" откакто Унион влезе за първи път в обединената германска Бундеслига през 2019-а година. Предишните им две гостувания завършиха с поражения и ранно абдикиране от битката за титлата.