site.btaУест Хем спечели точка в Лестър с късен гол на Крейг Доусън

футбол - първенство на Англия - подробности

Уест Хем спечели
точка в Лестър с късен
гол на Крейг Доусън

Лондон, 13 февруари (БТА).
31-годишният защитник Крейг Доусън вкара късен гол и Уест Хем измъкна равенство 2:2 в гостуването си на Лестър Сити в английското първенство по футбол.
"Чуковете" са пети в класирането с актив от 41 точки и една повече от отбора на Манчестър Юнайтед, който завърши наравно 1:1 срещу Саутхемптън в събота. Лестър Сити пък е временно 11-и и е с две точки изоставане от топ 10, който завършва със "светците".
Джарод Боуън засече центриране на Иса Диоп в десетата минута и даде преднина на Уест Хем на "Кингс Пауър Стейдиъм", но домакините стигнаха до обрат. Юри Тилеманс вкара от дузпа в последната минута на първото полувреме, а Рикардо Перейра даде преднина на Лестър след центриране на Харви Барнс в началото на второто полувреме.
Уест Хем стигна до 2:2 в първата минута на добавеното време. Авторът на първия гол Боуън изпълни корнер и Доусън посрещна топката с глава, изпращайки я в мрежата на Каспер Шмайхел.