site.btaХофенхайм прекъсна серията от четири мача без победа и се изравни с РБ Лайпциг в Бундеслигата

Зисхайм, 13 февруари (БТА).
Хофенхайм прекъсна серията си от три поредни поражения в първенството на Германия и се наложи с 2:0 над Арминия (Билефелд) в последния мач от 22-ия кръг. Бенямин Хюбнер преди почивката и Джорджинио Рутер вкараха головете за победата, която увеличи актива на "сините" на 34 точки и вече имат колкото 4-ия РБ Лайпциг.
След като изуми всички с перфектния си рейд през есента, последните четири мача не дадоха никакви индикации, че това е същият отбор. Те натрупаха три поражения в Бундеслигата, а също така бяха изхвърлени от турнира за Купата на Германия.
И ако досега късметът тотално беше обърнал гръб на играчите на треньора Себастиан Хьонес, то сега беше тотално в тяхна полза. Началото беше тяхно и Джорджинио Рутер беше на сантиметри от гола. Но в 26-ата минута домакините излязоха напред, когато мощен удар с глава на Бенямин Хюбнер удари горната греда, след това удари вратаря Щефан Ортега преди да пресече линията. Хюбнер показа сериозната взаимозаменяемост в отбора на Хофенхайм, тъй като се превърна в 17-ият автор на гол през сезона.
Въпреки серията от шест мача без загуба, Арминия все още се бореше в грешния край на таблицата в Бундеслигата и продължават да треперят от срив при изпадащите.
Гостите опитаха да стигнат до равенство, но опитите да вкарат чрез Гонсало Кастро и Яни Сера не се увенчаха с успех. A като оставим настрана възможностите, гостите имаха късмета да не влязат на почивката в съблекалнята с по-голям пасив, когато вратарят Ортега отби удар на Кристоф Баумгартнер, преди Диади Самасеку да удари страничната греда.
Началото на второто полувреме отново беше за домакините и 6 минути след началото му Рутер покачи на 2:0 след хитро подаване на Мунас Дабур от ляво.
За Арминия една добра ситуация пропусна Фабиан Клос, който не успя да насочи топката след центриране на Джордж Бело. Накрая на мача Баумгартнер можеше да направи победата на зисхаймци по-убедителна, но прати топката от страни в малката мрежичка на вратата.