site.btaРома стигна до точката срещу Сасуоло в последната минута на добавеното време

Реджо Емилия, 13 февруари (БТА).
Рома стигна до равенство 2:2 и точка със Сасуоло буквално в последната минута на добавеното време, когато Брайън Кристанте вкара след центриране от корнер на Джордан Верету. Топката не влезе в мрежата, тъй като защитник опита да я изчисти на голлинията, но технологиите показаха, че това е станало поне метър вътре във вратата.
Рома е на 7-о място с 40 точки след този резултат. Сасуоло, който днес завърши срещата с 10 души, се намира на 12-о място с 30.
И двата отбора влязоха в мача след отпадане за Купата на страната през седмицата. Джанлука Скамака и Джакомо Распадори бяха наказани и не играха за домакините, докато Джалоросите бяха без Каан Айхан, Филип Джуричич и Джереми Толян, които лекуват травми. Николо Дзаниоло беше наказан в списъка на Жозе Моуриньо, а Рохер Ибанес и Леонардо Спинацола се лекуват след прекаран вирус.
Домакините започнаха активно и Доменико Берарди получи първата възможност да тества вратаря Руи Патрисио от дсистанция, а попадение на Хамед Жуниор Траоре беше отменено, тъй като ВАР видя игра с ръка при опита му да укроти топката. Берарди имаше още една възможност преди Андреа Консили да запази мрежата на домакините след изстрел на Феликс Афена-Гиян. И на Рома беше отменен гол заради засада, тъй като Крис Смолинг беше в нередовна позиция при добавка на Тами Ейбрахам.
Но именно Ейбрахам откри резултата в 1-ата минута на добавеното време от дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Влад Кирикеш, който се опита да спре центрирането на Матиас Виня, а Ейбрахам не сбърка.
Две минути след началото на второто полувреме обаче резултатът беше изравнен, след като Крис Смолинг си вкара автогол. "Неровердите" стигнаха до пълен обрат в 73-а минута, когато Жуниор Траоре засече отлично центриране и прати топката във вратата на Патрисио за втори път в мача.
Десет минути преди края Марко Ферари получи втори жълт картон и остави Сасуоло с човек по-малко. Рома натисна при това числено превъзходство и стигна до изравнителен гол в 93-а минута. Браян Кристанте засече с глава центриране от корнер и изравни. В интерес на истината съдията даде още две минути игра извън добавеното време и Рома получи още един корнер, изпълнен по същия начин, но този път без същия късмет.