site.btaЛюбомир Минчев изведе Трепча до Купата на Косово по баскетбол за мъже

Любомир Минчев изведе Трепча
до Купата на Косово
по баскетбол за мъже

София, 13 февруари (БТА).
Отборът на Tрепча, воден от българския треньор Любомир Минчев, спечели Купата на Косово по баскетбол за мъже след победа на финала над Башкими със 76:62 точки.
Това е първа Купа за Трепча от 2012 година насам и общо пета в историята на клуба.
Дрильон Хайризи завърши с 24 точки и 12 борби за победителите.
В кариерата си досега Минчев има още Купа на България с Берое от 2017-а, както и трофей в Балканска лига и Суперкупата на страната.
- - -
Римини, с Борислав Младенов в състава си, победи Чивитанова със 101:71 (27:19, 21:17, 24:19, 29:16) в мач от 19-ия кръг в регион C на Серия Б в Италия.
202-сантиметровият баскетболист игра 22 минути като титуляр и записа 15 точки, 5 борби и 1 чадър.
Римини е с баланс 14-3, заемайки второ място в класирането на регион C.
- - -
Палмер Палма, с българите Константин Костадинов и Павел Маринов, допусна загуба от Касeрес с 87:92 след продължение в отложен двубой от 15-ия кръг в лига LEB Oro в Испания.
Константин Костадинов беше сред титулярите и за 25 минути се отчете с 6 точки, 10 борби и 2 отнети топки.
Павел Маринов не взе участие в срещата.
Палмер Палма има в актива си 2 успеха и 16 поражения, което го поставя на 18-о място в класирането.
- - -
Аурора Дезио, където играят българите Николай Вангелов и Георги Сираков, загуби от Сан Вендемиано с 65:71 като гост в мач от 19-ия кръг в регион B на Серия Б по баскетбол за мъже.
Георги Сираков беше титуляр и завърши с 13 точки, 1 борба, 5 асистенции и 1 отнета топка за 27 минути на игрището.
Николай Вангелов беше в групата, но не се появи в игра.
Аурора Дезио е с баланс от 10 победи и 9 загуби, което го поставя на шесто място в класирането.