футбол - първенство на Испания - коментар

Барселона завърши
наравно
с Еспаньол

Барселона, 14 февруари (БТА).
Барселона завърши наравно 2:2 като гост срещу градския си съперник Еспаньол в двубой от 24-ия кръг в Примера дивисион.
Гол на Лук де Йонг с глава след центриране на Адама Траоре в шестата минута на допълнителното време осигури точката в полза на "синьо-червените", които не са печелили три поредни срещи от шампионата от април 2021 година.
Преди това още във втората минута Педри с удар от близка дистанция изведе гостите напред в резултата след асистенция на Жорди Алба.
Сержи Дардер изравни пет минути преди почивката с шут извън наказателното поле.
Попадение на Гави Паес беше отменено заради засада в самото начало на втората част, а в 64-ата минута Раул де Томас даде преднина за домакините след дълго подаване на Дардер.
Жерар Пике от Барселона и Нико Меламед от Еспаньол бяха отстранени с червени картони в добавеното време заради невъздържано поведение.
Ману Морланес от домакините също получи червен картон, но след като беше напуснал игра.
"Синьо-белите", които се намират на 13-то място в Примера дивисион, не са печелили срещу граския си противник в 24 поредни срещи от шампионата.
Барселона заема четвърта позиция в подреждането с 39 точки.
По-късно тази вечер е двубоят между Майорка и Атлетик Билбао.