site.btaРууд спечели титлата в Буенос Айрес

Рууд спечели
титлата
в Буенос Айрес

Буенос Айрес, 14 февруари (БТА).
Номер едно в основната схема Каспер Рууд спечели турнира по тенис на клей в Буенос Айрес с награден фонд от над 600 хиляди долара. На финала норвежецът победи представителя на домакините Диего Шварцман след обрат с 5:7, 6:2, 6:3 след повече от два часа и половина.
Аржентинският тенисист, втори поставен, поведе в резултата след решителен пробив в 11-ия гейма на първия сет, но 23-годишният Рууд постигна обрат в следващите две части след силна игра на начален удар, за да се поздрави с общо шестата си титла от турнирите на АТП.
Норвежецът, който триумфира с шампионския трофей в аржентинската столица и през 2020 година, няма нито едно допуснато поражение в двубоите си в Буенос Айрес до момента след деветте си последователни победи.
Финалният мач се игра при топло време и пред над пет хиляди фенове, които подкрепяха Шварцман.