site.btaПоетесата Маргарита Петкова ще се срещне със свои читатели в Шумен


Народно читалище „Добри Войников – 1856“ в Шумен кани жителите на града на творческа среща с поетесата Маргарита Петкова, която ще се състои на 24 април в зала „Сава Доброплодни“, съобщиха днес от културната институция.
Петкова ще представи на своите читатели книгите си „Шест етажа без асансьор“, „Белите ми нощи“ и „Още бели нощи“, които ще имат възможност да чуят и стихове в изпълнение на поетесата.
Маргарита Петкова е автор на 20 стихосбирки и е носител на множество награди. По нейни текстове са създадени над 200 популярни песни и няколко мюзикъла. Тя е удостоена със значка „Златна книга“ за принос към развитието на българската култура от Съвета на европейската научна и културна общност (2011 г.) и печели Голямата награда в Международния поетически конкурс „Лирични гласове“ (София, 2012 г.). Петкова е поет, публицист и преводач от руски език на стихове от Марина Цветаева, Анна Ахматова, Андрей Вознесенски и др. Нейни произведения са превеждани на почти всички европейски езици, включително на норвежки и шведски, припомнят от шуменското читалище.
/АВП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина