site.btaВ Плевен ще се състои Пролетно математическо състезание за ученици от 5 до 7 клас от страната


В Плевен ще се състои Пролетно математическо състезание за ученици от 5 до 7 клас. Домакин е Математическа гимназия (МГ) „Гео Милев“, съобщи за БТА директорът на училището Диана Данова.
Организатори са Министерство на образованието и науката и Регионално управление на образованието в Плевен. Очаква се в Плевен да пристигнат за участие около 400 млади математици от над 40 училища от страната.
Официалното откриване на състезанието ще се състои утре в конферентната зала на сграда „Гена Димитрова“, след което там ще се проведе и техническа конференция.
Състезателният ден е 29 март. Участниците ще имат време от 09:00 до 13:30 часа, за да решат поставените им задачи. Награждаването на най-добре представилите се математици ще е в неделя в зала „Катя Попова“.
Искам изключително много да благодаря на Община Плевен за партньорството и подкрепата в начинанието. За нашите малки гости и техните ръководители е осигурено безплатно посещение на панорама „Плевенска епопея 1877 г“ и Регионалния исторически музей след състезанието, подчерта Данова. Тя допълни, че от местната управа са предоставили безплатно залите за откриване и закриване на състезанието, както и подаръци за ръководителите на отборите. Това още един път показва, че Плевен е образцов домакин на такива събития, допълни директорът на МГ „Гео Милев“.
В съботния ден в Плевен ще се състои още едно математическо състезание. То ще е за четвъртокласници от цялата област. Домакин ще е Начално училище „Отец Паисий“. Тази математическа надпревара е част от състезанията, които участват в балообразуването за прием на петокласници в МГ „Гео Милев“ – Плевен, припомни Данова.
Пожелавам успех на всички участници в състезанията от четвърти до седми клас, които в съботния ден ще се изправят пред предизвикателството математически задачи, каза още директорът на МГ „Гео Милев“.
/ХТ/
news.modal.header
news.modal.text