site.btaНов български университет организира първата Академия за неправителствени организации


Нов български университет (НБУ), в партньорство с НПО Портал и фондация The Convo”, организира първата НПО Академия – иновативен обучителен формат, насочен към студенти, които искат да се запознаят отблизо с работата на гражданските организации и корпоративната социална отговорност (CSR), пишат от университета.
Събитието се осъществява с подкрепата на Фондация „Америка за България“.
В периода от 28 до 31 март студенти от различни специалности на университета ще имат възможност да разработят реални кампании в подкрепа на значими каузи. В рамките на академията участниците ще работят в екипи по конкретни проекти, предоставени от Фондация „Софийска платформа“, Институт за пазарна икономика, Български център за нестопанско право, Фондация „Сийдър“ и Българска фондация „Биоразнообразие“.
Под мотото „НПО не е НЛО“, участниците ще се срещнат с експерти от неправителствения сектор и бизнеса, ще научат повече за механизмите на социалната промяна и ще разработят кампания за набиране на средства за организацията, която им е възложена като „клиент“. Отборите ще бъдат подкрепени от ментори и капитани от фондация The Convo, които ще ги насочват в процеса.
В първия ден на НПО Aкадемия участниците ще чуят повече за неправителствения сектор, както и ще имат възможността да участват в дискусионен форум с представители на бизнеса. В него участие ще вземат Yettel, „УниKредит Булбанк", „Девин" ЕАД, „Фантастико груп“. Той ще бъде модериран от Български дарителски форум. Вторият ден е посветен на практиката, под менторство на експерти. Третият ден е журирането, а академията ще приключи с финална церемония на 31 март, съобщават още от университета.
Финалът на академията ще включва презентация на проектите пред жури от представители на бизнеса, а отборът победител ще получи парична награда за реализацията на своята идея.
За повече информация може да посетите НПО Академия. /ЕМС/
/ХТ/
news.modal.header
news.modal.text