site.btaФорум за превенция на дигиталната зависимост организират в Пловдив


Специалисти в областта на физическото и психично здраве при децата организират форум на тема „Дигиталната зависимост при децата. Как да я разпознаем и предотвратим?“ – на 29 март в Дома на културата „Борис Христов“, в Пловдив, съобщават организаторите.
Д-р Нина Чочева, сертифициран кариерен консултант, и психологът Георги Млеканов ще запознаят родители и учители с превенцията и дигиталната зависимост при деца и тийнейджъри.
Последните проучвания показват, че децата прекарват средно по седем часа на ден пред екраните на електронните устройства, като това е една от основните причини и за лошия сън при 40% от тях, посочват лекторите.
„Често комуникацията между родителите и децата е нарушена. От опита си мога да кажа, че и двете страни имат нужда от подкрепа и повече информация. Познавам отблизо тревогите и проблемите на младежите. Родителите имат желание да знаят как да помогнат на децата си да ограничат дигиталното време, без да влизат в конфликт с тях“, казва д-р Нина Чочева.
Психологът Георги Млеканов, който е и автор на книгата „Дигитална зависимост. Наръчник за родители и учители“, ще открие срещата, като участниците ще имат възможност да задават и директно въпроси към него. Във форума ще участват специалисти в областта на образованието, физическото и психично здраве, детско-юношеската психология, детската офталмология и спортни мениджъри. Лекторите ще обсъдят и последствията за децата от прекомерната употреба на дигитални устройства.
/АДМ
/ДД/
news.modal.header
news.modal.text