site.btaЛюбомил Драганов представя картини, вдъхновени от магията на джаза
Картини, вдъхновени от магията на джаза и посветени на хармонията между човека и природата, ще бъдат представени в изложбата „Когато сутрин слушам джаз“ на Любомил Драганов. Експозицията ще бъде представена там от 10 декември до края на януари 2025 г. в столичното пространство BLVD 138, съобщават организаторите.
В рамките на експозицията авторът ще представи 25 специално направени акварела, вдъхновени от магията на джаза и посветени на хармонията между човека и природата. С тази изложба художникът отбелязва своята 55-годишнина и прави равносметка на творческия си път, отбелязват от екипа.
„Заглавието на експозицията е директна препратка към личната традиция на автора – слушането на джаз като източник на вдъхновение и креативност. Любомил Драганов черпи енергия от музиката на легендарни джаз артисти като Майлс Дейвис и Дюк Елингтън, които със своите импровизации и новаторски дух го вдъхновяват да създава произведения, съчетаващи монументалния мащаб и детайлната изразителност“, разказват организаторите.
По думите им в своите творби Драганов преплита природата и човешкия свят, като изследва тяхната неразривна връзка. Чрез произведенията си той показва как природата не просто е фон на човешкото съществуване, а основна сила, която оформя битието ни.
„В търсене на хармонията в природата, се опитах да пресъздам случващото се в нея като процес, който пряко влияе на обществения ни живот. Често в ежедневието си, ние поставяме на пиедестал човешкия интелект и техническия прогрес и забравяме, че природата всъщност е най-висшата сила, която контролира нас, а не ние нея“ казва Драганов.
Любомил Драганов е доцент по стенопис и живопис в катедра „Стенопис“ на Националната художествена академия. Член е на Съюза на българските художници. През 2020 и 2021 г. представя две самостоятелни изложби „Акварел“, съответно в София, Сливен и Бургас. Взимал е активно участие в изложби и събития на Националната художествена академия като „70 години специалност „Стенопис“, „Съзерцание и диалог“, „Фотография в НХА“. Бил е част от Лятна академия и скулптурен симпозиум – Ахтопол, участвал е и в пленер „Културното наследство на България и Китай и неговото опазване“.
/ВСР
/ХТ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text