site.bta„Повече лаборатория!“ е мотото на новия сезон в „Сфумато“
„Повече лаборатория!“ е мотото на новия сезон в „Сфумато“, съобщават от театралната работилница.
„Внимание! Паднал ангел" и „Пейзаж“ е първата премиера и тя е наистина своеобразна, защото обединява две заглавия, номинирани от „Малък сезон 2024“, които взаимно се допълват и обогатяват, коментират от театъра. По думите им публиката ще има възможността да ги види последователно, за да бъде това едно наистина неочаквано и интензивно театрално преживяване и среща.
Предстоят премиерите и на „Митове за крал Макбет" по Шекспир с режисьор Дарий Чавдаров, Mahamaya Electronic Devices – по най-новата пиеса на Иван Вирипаев с режисьор Люба Тодорова, танцовият спектакъл „Чертеж на съня" с хореограф Симона Тодорова, „За явленията и съществуванията" по Даниил Хармс с режисьор Ростислав Георгиев и „Последна нощ" по Петър Маринков с режисьор Бюрхан Керим.
Предстои и нова основна поетична програма с две представления, която ще започне с ателиета на Маргарита Младенова и Иван Добчев по поезията на Цочо Бояджиев и Ани Илков.
Предстоят и гостувания в международни театрални фестивали в Румъния, Гърция и Хърватия, както и уъркшопи, водени от Маргарита Младенова и Иван Добчев в Швеция и Португалия.
Планирано е и гостуване с представление на известния френски актьор Дени Лаван, чиято звезда изгря с тази на Жюлиет Бинош във филма „Лоша кръв" (1986) на Леос Каракс.
ПЪРВАТА ПРЕМИЕРА
„Внимание! Паднал ангел" и „Пейзаж“ ще се играят за първи път на 20 септември.
„Внимание! Паднал ангел" е среща, но не с „божи пратеник“ или с онзи,„разбунтувалия се“, който престава да служи на Бога и става слуга на сатаната. Това е опит за среща между днешния човек и неговата сила да повярва – и то не с очите си, а със сърцето си. Един от вас ще види херувим или серафим. Друг ще види демон. Трети нищо няма да види. Някои от вас ще повярват. Други ще отрекат и ще анатемосат“, казва режисьорът Любомир Колаксъзов
Сценографията е на Мария Колева. Участват Петар Андреев и Нелли Таукчи.
„Пейзаж“ е по Харолд Пинтър. „Споделеното щастие е двойно щастие, а споделената мъка е половин мъка. Пиесата на Пинтър разкрива парадоксалната история на двама души, които се опитват да комуникират. Те говорят на различни езици, в различни времена, в различни пространства и въпреки това безутешно копнеят да се свържат един с друг, да разговарят, да са заедно. Та какво изобщо значат щастието и мъката, ако останат несподелени“, казва режисьорът Михаил Цанков.
Сценографията е на Христина Христова, хореографията – на Николай Станоев. Участват Александра Златева и Марин Апостолов.
/ДД
/АКМ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text