site.btaПроф. Сотир Марчев предлага смехотерапия за дълъг живот
Проф. Сотир Марчев предлага смехотерапия за дълъг живот с новата си книга „Любимите ми медицински вицове“, съобщават издателите от „Труд“.
„За една минута смях, Господ два дни живот дава“ е казал народът. А професор Сотир Марчев събира най-смешните медицински вицове, с които след като се посмее, човек може да научи и нещичко за себе си“, коментират издателите.
По думите им над 200 страници ще карат читателите да се надсмеете над болестите и състоянието си, ще им помогне да са здрави. Според проф. Марчев медицината ни е натрупала доказателства, че смехът удължава животът, а оптимистите и позитивните хора по-рядко боледуват и по-бързо оздравяват. „Дълголетниците може да се различават по много неща, но всички имат едно общо качество – оптимисти са и намират поводи за смях и радости в живота“, казва той. Това е основният мотив на медика да събере в книга още един „медикамент“ за здрав живот – смешните анекдоти и вицове.
„Книгата е подходяща за подарък и на вашия лекуващ доктор, на когото вече му е омръзнало от уиски и бонбони. Ако я надпишете с Вашето име, той по-лесно ще я запомни. А ако ваш приятел лежи в болница, тази книга ще го разсее и разсмее, а може и да му помогне да се ориентира по-добре къде е попаднал“, казва с усмивка проф. Марчев.
Проф. д-р Сотир Марчев е началник на клиниката по кардиология към Медицинския институт на МВР. Почетен член е на Европейското кардиологично дружество. Републикански консултант е по кардиология. Член е на изпитната комисия за държавен изпит за придобиване на специалност „Кардиология”. Има придобити специалности по вътрешни болести, кардиология и здравен мениджмънт. Притежава европейски и български сертификати за експертно ниво по ехокардиография, електрокардиостимулация и инвазивна кардиология. Член е на управителния съвет на Българската асоциация по ултразвук в медицината. Специализирал е във Виена и Осака. На 3 март 1998 г. публикува първия български медицински интернет сайт www.4xm.com, който поддържа и до днес. През 2005 г. описва първите български пациенти със стрес индуцирана кардиомиопатия (такоцубо). Главен изследовател е на първото в историята на българската кардиология клинично проучване фаза 1а. Има защитена кандидатска дисертация в областта на тъканната доплер ехокардиография и докторска дисертация върху стрес индуцираната кардиомиопатия. Автор е медицински учебници – „Как се преслушва сърце, бял дроб и корем”, „Как се разчита ЕКГ”, „Как се разчита рентгенография”.
/ДД
/ХК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text