site.btaПазарджишкият мажоретен състав "Мистерия" се класира сред десетте най-добри в Европа

В първенството взеха участие 4200 състезатели от 140 отбора от 14 държави. Снимка: Общински детски комплекс- Пазарджик

Мажоретен състав "Мистерия" от Пазарджик участва в Деветнадесетото европейско първенство по мажоретен спорт в Либерец, Чехия, като се класира в челната десетка, съобщават от формацията към Общински детски комплекс в града.

Състезание беше организирано от Световната федерация по мажоретен спорт (MWF) и се проведе от четвърти до седми юли. В първенството взеха участие 4200 състезатели от 140 отбора от 14 държави. Мажоретен състав „Мистерия“ участва в това събитие, което е с международно значение, добавят още те.

Мажоретният състав е допуснат за първи път до Европейско първенство на федерацията, като участие взеха два отбора с общо 33 момичета в две възрастови категории - до 14 години и над 14 години, с треньор Вергиния Нешева, добавят още от формацията.

През юни се проведе годишният концерт на "Мистерия", който премина под мотото "Пътят на световните шампионки".

БТА припомня, че мажоретният състав ежегодно организира концерт с новата си програма, която представя на европейски и световни първенства.