site.btaЗанимания с букви ще има за децата в „Музейко“ на 24, 25 и 26 май
Занимания с букви ще има в „Музейко“ на 24, 25 и 26 май. Игри, арт занимания и забавни демонстрации са част от програмата на детския музей в почивните дни, информират от екипа.
За децата над двегодишна възраст е подготвена играта на открито „Букворибар“. В нея участниците трябва да ловят букви и да ги прибират в кофичка. Ще има и аудио-визуална приказка за буквите. В нея децата ще имат възможност да гледат филмче за буквите и да участват заедно с водещия в изследването на „магичния свят на думите“, отбелязват от екипа на „Музейко“.
В панела „Забавна демонстрация“ децата над две години ще научат тайните на физичните свойства на различните течности. Коя течност е по-тежка от водата и как да си направим цветна лава лампа дори и у дома.
За децата над пет години в програмата е включена отворена арт зона, озаглавена „Нарисувай ми с букви“. „В тази дейност малките посетители ще имат възможност да изберат любимата си буква и да си нарисуват животно, чието име започва с нея. Така лесно запомнят буквите, когато ги свързват с любим герой или предмет. Неслучайно точно така са направени и букварите за най-малките. Децата развихрят въображението си, научават българските букви с лекота, упражняват фината си моторика, цветоусещането си и стимулират асоциативното си мислене“, разказват от детския музей.
Работилницата „Малък печатар“, предназначена за деца над седем години, ще потопи посетителите в света на печатарството и ще запознае децата с техниката „монотипия“. След което малките художници ще могат да развият своето творческо въображение и с помощта на необходими инструменти и бои да изработят малък постер или картина, отбелязват още от екипа.
В Maker Space ще кодират гривна, използвайки двоична система с две цифри 0 и 1. „Този начин на представяне е основен за компютрите, тъй като те работят върху електрически сигнали, които могат да бъдат представени като 0 и 1. Ние от „Музейко“ сме приготвили много интересна дейност, в която децата ще използват кода, за да напишат своето име върху гривна. После могат да я отнесат у дома, да я покажат и да разкажат на своите приятели що е то бинарен код и за какво служи той“, разказват още от музея.
А в планетариума ще видят програмата „Напред към Луната“, в която ще изживеят историята на изследването на земния спътник – от първият човек, полетял в Космоса, до първият астронавт, стъпил на Луната.
/ВСР
/ХТ/
news.modal.header
news.modal.text