site.btaЕдинадесет артисти участват в изложбата съвременно изкуство „Като шепот (Поетично политическо)“
Селекция от единадесет артисти от девет държави ще бъде представена в изложбата съвременно изкуство „Като шепот (Поетично политическо)“. Експозицията ще бъде подредена в Софийската градска художествена галерия от 12 март до 26 май, съобщават организаторите.
Експозицията представя творби на пионери в подхода на поетично политическо изкуство като Бас Ян Адер (Нидерлания) и Етел Аднан (Ливан) и на съвременни художници, които работят активно в тази посока: Ела Литвиц (Израел), Петрит Халилай (Косово), Ариел Райман (Южна Африка), Шейла Камерич (Босна и Херцеговина), Натали Чеш (Германия), Давид Хорвиц (САЩ) и Дритон Селмани (Косово), заедно с българските имена в селекцията: Правдолюб Иванов и Боряна Венциславова. Избраните творби включват акварели, принтове, обекти, инсталации, видео и звук. Куратори на проекта са Галина Димитрова-Димова и Ариел Райхман.
„Заглавието е заимствано от песента на Трейси Чапман – TaIkin' Bout a Revolution (Говорейки за революция), в която тя пее: „Не знаеш ли, че те говорят за революция, която звучи (като шепот)“. По времето, когато пише песента, тя е на 16 години и в едно интервю казва: „Революцията ще се случи по един или друг начин. Аз се надявам на бавна, постепенна промяна към по-голяма справедливост. Насилието винаги е губещо за всички страни! Ако строгите икономии и расовото разделение продължат, ако се допусне да продължат нивата на бедност в световен мащаб, ще има разплата. Трябва да се вслушаме в шепота“, разказват от екипа на галерията.
/ВСР
/ХТ/
news.modal.header
news.modal.text