site.btaКЗП и КТ "Подкрепа" ще си взаимодействат при плавното въвеждане на еврото, съобщи Комисията


Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова и президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов се постигнаха съгласие, че ще си взаимодействат при плавното въвеждане на еврото, съобщиха от Комисията.
Манолов изрази готовност, ръководената от него организация да се включи и в информационната кампания, организирана по места от КЗП. Двамата обсъдиха и сътрудничеството в хода на осъществяване на контрола на пазара от страна на КЗП, е посочено в съобщението.
"Радвам се, че още една голяма организация в Република България и КЗП ще бъдат рамо до рамо в помощ на хората за спазване на техните права при въвеждане на еврото", заяви председателят на КЗП Мария Филипова, цитирана в съобщението.
"КТ "Подкрепа" и КЗП трябва да обединят усилията си в защита на интересите на работниците и служителите, които са значим дял от потребителите в България, за да може да минимизираме неудачите, които е възможно да се случат при прехода от лев към евро. За тази цел синдикатът ще участва и на местно ниво в информационната кампания на КЗП чрез своите поделения", каза от своя страна президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов, цитиран от пресцентъра на КЗП.
БТА припомня, че Комисията за защита на конкуренцията, КЗП и Националната агенция за приходите обявиха в края на май, че ще предприемат спешни мерки срещу евентуален спекулативен ръст на цените във връзка с предстоящото въвеждане на еврото в България.
На 10 юни Асоциацията на индустриалния капитал в България обяви, че ще подкрепи усилията на КЗП за организиране и провеждане на информационни кампании за еврото по места.
/СЛС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина