site.btaКорпоративна щафета в Тракия икономическа зона събра 4500 лева за благотворителна кауза за деца

Снимка: Клъстер "Тракия икономическа зона"

Организаторите на шестото издание на най-голямата корпоративна щафета и тийм билдинг в Южна България - "Либхер Бизнес Рън Пловдив" даряват 4500 лева за сдружение "Паралелен свят" и фондация "За нашите деца". Състезанието, което се проведе на първи октомври, отчете рекорден брой участници - 70 отбора от 32 мултинационални компании, които бягаха с благотворителна кауза, съобщиха организаторите.

За 54 минути и 43 секунди четирима състезатели-аматьори от банка ДСК пробягаха 16-километровото трасе около завода на "Либхер" в зона "Марица", част от Тракия икономическа зона /ТИЗ/. Освен златните медали и купа, победителите спечелиха хладилник "Либхер" за офиса. Втори в оспорваното състезание се класира отбор на домакините от "Либхер". Почетното трето място заеха мъжете от Gi.otto living sofa. При жените триумфира тимът на "ПроКредит банк" с време 1 час, 14 минути и 5 секунди, следван от "Либхер" и на трето място – "Епам системс" (EPAM Systems).

Организатори на надпреварата са Спортен клуб "Бегач" и фирма "Либхер" в партньорство с "Пощенска банка" и "Метлайф" (MetLife), със съдействието на "Клъстер Тракия икономическа зона".

Създадохме "Бегач" с мисията да изкараме хората от офисите и от вкъщи, да водят активен начин на живот и най-вече да се забавляват, посочи Владислав Константинов, член на Управителния съвет на спортния клуб. Според Георги Ананиев, бивш ръководител "Финанси и контрол" към "Либхер", щафетата е уникална с това, че събира индивидуалните постижения в екипни и така хората се научават  обединени да постигат целите.

Антон Дуков, маркетинг директор на "Метлайф", връчи ваучери за 10 процента отстъпка на застрахователен продукт по избор на класиралите се състезатели. Веднага след награждаването стартира и състезанието за деца, в което тази година имаше също рекорден брой участници - 64.