site.btaНа церемония в Свищов бяха наградени победителите в общинските ученически игри

На церемония в Свищов бяха наградени победителите в общинските ученически игри
Снимка: Лилия Йорданова/БТА

Наградиха победителите в общинските ученически игри в Свищов. Церемонията по награждаването се състоя в Спортна зала „Свищов“.

Общинските ученически игри са част от програмата на Министерство на образованието и науката и се провеждат по правила, определени от министерството в три кръга. В тях от община Свищов се включиха отбори от дисциплините – баскетбол, волейбол, футбол, шахмат и тенис на маса. Във всяка от дисциплините отборите са разделени на възрастови категории.

„Радвам се на всички успехи, които постигате, не само в училище, но и на спортната сцена“, каза в словото си Генчо Генчев, кмет на община Свищов. Той поздрави участниците в областните и националните игри. „Спортът дава възможност за обмен между различни народи и състезатели в целия свят“, посочи Генчев. Кметът благодари на учениците, техните ръководители и треньори за положените усилия, труд и желание за усъвършенстване.

В дисциплината „Волейбол“ наградите бяха връчени от кмета Генчо Генчев. Първо място в категория „Момичета 5-7 клас“ отиде при СУ „Цветан Радославов“, второ място спечели СУ „Димитър Благоев“, а трето – СУ „Николай Катранов“. В категория „Момчета 5-7 клас“ първо място отново получи СУ „Цветан Радославов“, на второ се класира СУ „Димитър Благоев“, а на трето – СУ „Николай Катранов“.

В категория „Девойки 8-10 клас“ първото място получи отборът на СУ „Цветан Радославов“, а вторто отиде при СУ „Димитър Благоев“. Трета награда не бе присъдена. В категория „Юноши 8-10 клас“ първото място взе отборът на СУ „Цветан Радославов“, второто място зае Свищовска професионална гимназия (СПГ) „Алеко Константинов“, отборът на СУ „Димитър Благоев“ взе трето място, а на четвърто място се класира Професионална държавна търговска гимназия (ПДТГ) „Димитър Хадживасилев“.

В категория „Девойки 11-12 клас“ СУ „Димитър Благоев“ спечели първо място, втората награда отиде при СУ „Цветан Радославов“. Трета награда не бе присъдена. В категория „Юноши 11-12 клас“ първото място получи отборът на СУ „Димитър Благоев“, СУ „Цветан Радославов“ взе второто място. Третата награда отиде при СПГ „Алеко Константинов“, СУ „Николай Катранов“ зае трето място, а наградата за четвърто място получи ПДТГ „Димитър Хадживасилев“.

Наградите в дисциплината „Баскетбол“ бяха връчени от Любомира Петрова, секретар на община Свищов. В категория „Момичета 5-7 клас“ първото място взе СУ „Димитър Благоев“, а второто получи СУ „Николай Катранов“. Няма класиран отбор на трето място.

В категория „Юноши 8-10 клас“ на първо място се класира отборът на СУ „Димитър Благоев“, а ПДТГ „Димитър Хадживасилев“ получи второто място. Трета награда не бе присъдена. В категория „Юноши 11-12 клас“ първата награда отиде при СУ „Димитър Благоев“, СУ „Цветан Радославов“ спечели второ място. На трето място се класира ПДТГ „Димитър Хадживасилев“.

Награждаването продължи с дисциплината „Шахмат“, където наградите бяха връчени от Анелия Димитрова, заместник-кмет на община Свищов. СУ „Николай Катранов“ получи първо място в трите възрастови категории. СУ „Цветан Радославов“ зае второ място в категория „8-10 клас“ и  трето място в „11-12 клас“. СПГ „Алеко Константинов“ спечели трето място в категория „8-10 клас“ и второ място в „11-12 клас“. ОУ „Филип Сакелариевич“ получи трета награда в първата възрастова категория.

В дисциплината „Тенис на маса“ наградите бяха връчени от Румяна Янкова Кузева, началник на отдел "Образование" в Община Свищов. СУ „Николай Катранов“ взе първите места във всички възрастови групи. СУ „Димитър Благоев“ получи четири втори места и едно трето място. СУ „Цветан Радославов“ взе едно трето място.

В дисциплината „Футбол“ наградите бяха връчени от Станислава Стоянова, заместник-кмет на община Свищов. В категория „Момчета 5-7 клас“ първото място отиде при отборът на СУ „Димитър Благоев“, второ място зае СУ „Николай Катранов“, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Овча могила спечели третата награда, а на четвърто място се класира  ОУ „Филип Сакелариевич“. В категорията „Юноши 8-10 клас“ първата награда получи отборът на СПГ „Алеко Константинов“, второто място бе заето от ПДТГ „Димитър Хадживасилев“. В категория „Юноши 11-12 клас“ първата награда взе СУ „Димитър Благоев“, ПДТГ „Димитър Хадживасилев“ спечели второ място, а третото получи СПГ „Алеко Константинов“.

В програмата бе включена демонстрационна среща по футбол между юношеските отбори на СУ "Димитър Благоев" и Футболен клуб "Академик".

По-късно днес в свищовското читалище ще се състои и награждаването на 10-те най-добри спортисти на община Свищов за 2023 година.