site.btaЗдравна кампания дава възможност на хора от страната да помогнат на деца с увреждания на брахиалния плексус
Хора от цялата страна могат да станат добротворци и да помогнат на децата с увреждания на брахиалния плексус (т.нар. акушерска пареза) и техните семейства като се включат в националната кампания „Силата на ръцете“. Здравната инициатива е организирана за втора поредна година от Фондация „За нашето бъдеще“, съобщи за БТА съоснователят на неправителствената организация Имрен Гендж-Салатова. Проявата е по повод Световната седмица за повишаване на осведомеността относно увреждания на бронхиалния плексус, която предстои в периода от 14-ти до 20 октомври. Кампанията цели да повиши осведомеността относно този тип увреждания и да насърчи обществото да се включи активно в подкрепа на засегнатите деца и техните близки.
Деца, учители и родители могат да подкрепят каузата и да се присъединят към различните инициативи. Чрез конкурса „Сини значки за силата на ръцете“ организаторите отправят апел хора от всички възрасти в страната да изразят своята солидарност, като изработят значки, символизиращи силата, смелостта и единството. Част от кампанията е и конкурсът за плакати „Всички ръце са важни“. Всеки може да участва също в творческата надпревара под наслов „Сини съкровища“ за ръчно изработване на продукти в син цвят, които ще бъдат разпространявани като символи на кампанията. Сред организираните от фондацията инициативи са още „Сподели и подкрепи лица с пареза на ръката“, „Син ден“ и „Един час, една ръка“. Повече информация за тях и условията за участие може да се намери на сайта на кампанията.
Кампанията „Силата на ръцете“ има за цел не само да повиши осведомеността, но и да вдъхне надежда и увереност, като покаже, че с подкрепа и разбиране тези деца могат да водят пълноценен живот, заяви Имрен Гендж-Салатова. Тя отбеляза, че в първото издание на кампанията миналата година стотици хора от страната са показали силата на обединението и съпричастността си чрез участие в различните инициативи.
В интервю за БТА Имрен Гендж-Салатова заяви, че липсата на център за комплексно обслужване в Разград лишава децата със специални нужди от необходимата терапия.
/РИ/
news.modal.header
news.modal.text