site.btaПрез второто полувреме отборът допусна много грешки, смята треньорът на Черно море Тича Кирил Болшаков

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Черно море Тича Кирил Болшаков след срещата от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между варненския тим и Академик Пловдив, завършила 93:87 за домакините.

Кирил Болшаков (треньор на Черно море Тича) – „Получават се такива неща, започваме да играем активно и добре, но през второто полувреме спираме активните си действия. Може би нямаме манталитет да запазим преимуществото си, не знам, но манталитетът ни е грешен. Допуснахме голямо количество грешки и показахме не добра защита през второто полувреме. В първата половина ние имахме желязна защита, през втората половина тя бе абсолютно мека и спокойна. Разбира се, част от състезателите се раздадоха. Смятам, че след почивката състезателите знаеха, че мачът не е свършил.“

Мартин Коцев (капитан на Черно море Тича) – „В този мач се чувствах най-добре от всички досега и мисля, че с всеки изминал ще мога да градя. Днес се радвам за победата, която постигнахме, въпреки че накрая се отпуснахме, а трябваше да затворим мача д повече разлика. Но се учим и в бъдеще се надявам в последните четвърти да сме по-агресивни и по-настоятелни да затворим мача.

След почивката, може би имаше малко отпускане в третата четвърт, защото разликата беше голяма и някак си психологията  на отбора пада. Но това в професионален отбор, който се бори за класиране и победи не трябва да е така. Трябва да играе сериозно на 100 процента всяка минута от мача и да се гони възможно на-голяма разлика. Те са добър отбор. Сезонът е още в началото, ние имахме малко несполуки с контузени и се надявам сега с пълен състав да продължим да побеждаваме и да радваме варненската публика и да се изкачим в класирането в НБЛ.“

Към 14:58 на 19.05.2024 Новините от днес