site.bta"Първите 20 минути на мача бяха катастрофални", каза треньорът на Академик Пловдив Йордан Янков

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Академик Пловдив Йордан Янков след срещата от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между Черно море Тича и пловдивския тим, завършила 93:87 за домакините.

Йордан Янков (треньор на Академик) – „Не знам на какво да отдам слабата игра на отбора през първите две части. Във всичките мачове досега мога да кажа, че започваме по такъв начин, после намираме сили в себе си, обръщаме мачовете. Пак смело мога да потвърдя, че ние сме единственият отбор в лигата, който може да стигне до това нещо – да губи с 30 точки и след това да достигне до 4. От много години такова нещо не се е случвало в българското първенство.

Поздравявам момчетата за това, но в същото време трябва да правим анализ и по какъв начин да загряваме или тренировката преди мача да е по-различна. Настина до този момент не мога да разбера какъв е проблемът. Но въпреки всичко момчетата са млади, трябва да се изтърпят, на по 19 години има много играчи в отбора. С липсата и на Тайлър Криймър, който напусна отбора, ситуацията при нас става още по-трудна.

И другото нещо при нас, то е видимо – не можем да вкараме тройка, домакините събираха много добре в полето, дори да я подадем навънка, като не можем да вкараме – това е проблем, психологически, баскетболен. Започваме мача първите 20 минути с 2 от 8 от фаула, след това сме 10 от 10. Просто първите 20 минути бяха катастрофални, а за вторите 20 минути смело мога да твърдя, че с тях можем за бием абсолютно всеки отбор в лигата, но трябва да играем по-постоянно и по този начин.“

Томислав Минков (играч на Академик) – „В началото катастрофално първо полувреме за нас. Не бяхме готови, не комуникирахме достатъчно и се видя – не правехме тактически фаулове и Черно море Тича дръпна с 26 точки за тях, което според мен трябва да е недопустимо. Не трябва да допускаме такова нещо. Не знам защо се получи така, ще гледаме видео и се надяваме с всеки мач да сме по-добре.

Липсата на типичен център в подкошието също смятам, че оказа влияние за нас. Но това положението в момента – главите горе и продължаваме напред. За момента не показваме добра игра, колебливи сме и смятам, че мястото, на което сме в момента, е нашето, защото смятам, че трябва да започнем да работим още повече и да се подобряваме всеки ден.“

Към 04:58 на 20.05.2024 Новините от днес