site.btaЧерно море победи Крумовград, Алекс Фернандес вкара два гола за победителите

Черно море победи Крумовград, Алекс Фернандес вкара два гола за победителите
Снимка: Красимир Кръстев/БТА

Среща от 18-ия кръг на efbet Лигата:

Черно море – Крумовград        3:2 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов (15-ата мин.), 2:0 Алекс Фернандес (44-ата мин.), 3:0 Алекс Фернандес (54-ата мин.), 3:1 Димитър Тонев (67-ма мин.), 3:2 Божидар Кацаров (87-ма мин.);
Стадион „Тича“;
Зрители - 300;
Съдия - Иво Андреев;
Жълти картони – Васил Панайотов (Черно море); Вячеслав Велев, Клайдер Машедо (Крумовград);
Състави:
Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (86-ата мин. Едгар Пашеко), Мазир Сула (78-ма мин. Александър Василев), Атанас Илиев (64-ата мин. Исмаил Иса);
Крумовград - Благой Макенджиев, Клайдер Машедо, Раян Сенхаджи, Вячеслав Велев (71-ва мин. Даниел Миланович), Матей Шимич, Божидар Кацаров, Патрик Луан (71-ва мин. Китан Василев), Серкан Юсеин (71-ва мин. Ренан Арияш), Джеферсон Манярес (46-ата мин. Джунейт Али), Диего Рапосо (59-ата мин. Димитър Тонев), Александър Колев;

Черно море победи Крумовград с 3:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лигата. С успеха си „моряците“ имат вече 39 точки в актива си и са второ място във временното класиране, а победата е 11-ата за варненския тим от началото на сезона. Крумовград остава с актив от 18 точки.

Домакините откриха резултата при първото по-сериозно положение в срещата. В 15-ата минута Мазир Сула пусна пас към Атанас Илиев отляво, който върна топката към Васил Панайотов, а той с изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0. В 19-ата минута Патрик Луан от гостите бе изведен в добра позиция отляво и стреля, но топката попадна в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров. В 39-ата минута гостите можеха да изравнят. След центриране отляво на Вячеслав Велев, Влатко Дробаров опита за изчисти топката, но я отклони към собствената си врата, а тя, за късмет на домакините, се отби в напречната греда. В 44-ата минута Черно море удвои преднината си. Мазир Сула проби отляво в наказателното поле и центрира по земя успоредно на голлинията, а връхлитащият Алекс Фернандес вкара втория гол за домакините.

В 47-ата минута Клайдер Машедо от гостите стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Иван Дюлгеров успя да спаси. В 54-ата минута Алекс Фернандес с изстрел от около 20 метра вкара трети гол за домакините и негов втори в мача. В 67-ата минута гостите намалиха пасива си. Александър Колев свали топката към Димитър Тонев, който с удар по земя вкара за 1:3. В 87-ата минута Александър Колев стреля опасно отляво, топката се отби в страничната греда и стигна до Божидар Кацаров, който от два-три метра вкара за 2:3. Страничният съдия отначало вдигна флаг за засада, но след консултация с ВАР голът беше зачетен. В 90+4 минута Джунейт Али можеше да донесе точка на гостите, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров, който я изпусна, но я улови отново.