site.btaДраматично-куклен театър "Иван Радоев" – Плевен: Покана


Драматично-куклен театър "Иван Радоев" - Плевен
има удоволствието да ви покани на 7 март 2025 г. от 15:00 ч. (фоайе) на пресконференция по повод предстоящата премиера "ДЖОН И ДЖО!". Екипът на спектакъла има готовност да даде интервюта.
За желаещите да гледат премиерното ни заглавие, предлагаме две дати – 8 март (19 ч.) и 22 март (19 ч.) на Камерна сцена „Пан Бурянин“.
Молим ви два дни предварително да потвърдите вашето присъствие и да посочите предпочитаната от вас дата от посочените по-горе.
Ще бъдем благодарни за вашето съдействие и медийно отразяване на събитието, за да достигне нашият спектакъл до още повече почитатели на театралното изкуство.
Тандемът Димитър Живков-Живака и Тигран Торосян с премиера в Плевенския театър
На 8 март за първи път на сцената на плевенския театър се поставя световно известната пиеса „Джон и Джо“ от Агота Кристоф.
За първи път на сцената на ДКТ „Иван Радоев“ се поставя абсурдистката пиеса „Джон и Джо“ от Агота Кристоф. Режисьор на спектакъла е Цвети Пеняшки. Сценографията и костюмите са дело на Ясмин Манделли, музиката е на Милен Апостолов. Участват актьорите Димитър Живков-Живака, Тигран Торосян, Мария Рушанова и Иван-Александър Дойчев.
„Джон и Джо“ от унгарско-швейцарската авторка Агота Кристоф, е от т.нар. актьорски театрални текстове и не случайно за двамата актьори Димитър Живков-Живака и Тигран Торосян реализирането му на сцена е било мечта още от студентските години. Поставян по целия свят „Джон и Джо“ е от онези пиеси, които чрез средствата на комичното и трагичното превръщат двойката актьори в популярен дует.
news.modal.header
news.modal.text