Община Сливен – Прессъобщение

site.btaОбщина Сливен: Приключи Държавното първенство по ориентиране за деца от 12 до 18 г.

Снимка: Пресцентър

СКО "Туида" взе участие с 15 състезатели до 16 годишна възраст

На дългата дистанция на стълбичката се качиха

Даяна Анастасова 2 място Ж12

Мартина Койнова 3 място Ж12

Жоана Стоянова 3 място Ж14

На следващия ден беше щафетата, където момичетата завоюваха златен медал в Ж14.

Щафетата в състав Магдалена Кондева, Владимира Георгиева, Жоана Стоянова успя да се пребори за златото, след като до последно се движиха 4-ти , а двете щафети в Ж12 бяха на косъм от медал....

На спринтовата дистанция Стефани Жекова и Мартина Койнова успяха да изпреварят 60 момичета в тяхната група и се закичиха с медали.

Стефани Жекова 2 място Ж 12 , само на 30 секунди от победителката Наталия Трифонова от Валди.

САМО с 15 състезатели успяхме да се класираме на 6-то място от 32 клуба от страната, като преди нас са само най-големите клубове в с над 20 участници на Държавното първенство .

Поздравления за ВСЕКИ от вас (Калина, Боряна, Николета, Теодора, Мартин, Кирил, Христо, Радостин, Иван)

Вие всички допринесохте за това класиране.

Паралелно с детското държавно първенство се проведе и ветеранско. В него взеха участие двамата помощник треньори в СКО Туида - Ивайло Величков М35 и Веселин Василев М45. Поздравления и за тяхното престижно класиране.

Към 10:48 на 20.10.2024 Новините от днес