Спортен клуб по ориентиране Туида Сливен – Прессъобщение

site.btaСКО „Туида“ Сливен: Държавни шампионки по Коло ориентиране

СКО „Туида“ Сливен: Държавни шампионки по Коло ориентиране
Снимка: Спортен клуб по ориентиране Туида Сливен

В дните от 14 до 16 юни в района на село Горно Черковище(общ. Казанлък) се проведе държавно първенство по Коло ориентиране. В него взеха участие 32 отбора от страната с общ брой участници 400. Отборът на спортен клуб по ориентиране "Туида" Сливен взе участие с 16 състезатели. Те се състезаваха в три етапа(спринтова дистанция, дълга дистанция и щафети).

В спринтовата дистанция държавна шампионка в Ж14 стана Жоана Стоянова, а Мартина Койнова и Даяна Анастасова се класираха на 2 и 3 място в Ж12.
В дългата дистанция Жоана Стоянова отново се качи на най-високата стълбичка, а момичетата Мартина и Даяна си размениха позициите от предния ден.
Последния ден се проведе най - зрелищната дисциплина - щафети. Нашите момичета Жоана, Мартина и Даяна се класираха на първо място, като Дани и Марти се качиха в групата при "каките" в Ж14.