Община Шумен – Прессъобщение

site.btaКултурна панорама 2022 г. месец октомври

Културна панорама 2022 г. месец октомври
Културна панорама 2022 г. месец октомври

1 октомври 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

 „Гарджето – певец“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – НЧ „Св. Св. Кирил и Методий-1928“, с. Лозево

Тържествено честване на Международния ден на възрастните хора

Организатор: НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Лозево - 0886777230

      

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

 Кинопрожекция

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

2 октомври  

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

 „Пипи дългото чорапче“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

 Кинопрожекция

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 089614004

 

3 октомври

  • 00 ч. – пред сградата на ДКТ „Васил Друмев“

Тържествено откриване на учебната 2022/2023 година на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ гр. Шумен

Организатор: ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ - 054/ 860 056

 

5 октомври – 6 октомври

 

100 ГОДИНИ РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА „СТИЛИЯН ЧИЛИНГИРОВ“

5 октомври

  • 00 ч. – Градска градина

Откриване на арт инсталация „Пътят на Шуменско пиво“

Организатор: Община Шумен и „Калсберг България“ АД

 

  • 30 ч. – изложбена зала на РБ „Стилиян Чилингиров“

Откриване на фотодокументална изложба „Моите съвременници: Литературните приятелства на Стилиян Чилингиров“

Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 00 ч. – концертна зала на НЧ „Добри Войников-1856“

Концерт от цикъла „Светлини и сенки за дуо“. С учатието на:  Виктория Василенко – пиано и Атанас Кръстев – виолончело

Организатор НЧ „Добри Войников-1856“ - 054/875 586

 

  • 00 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

Концерт на Веселин Маринов

Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

6 октомври

  • 00 ч. – Градска градина

Крос „Златна есен“

Организатор: Община Шумен и ЦПЛР „Хан Крум“

 

  • 30 ч. – фоайе на втория етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“

Приветствено слово от директора на РБ „Стилиян Чилингиров“ д-р Росица Добрева. Поздравителни адреси. Представяне на документалния филм „Пазител на духа и знанието: Шуменската библиотека „Стилиян Чилингиров“ на 100 години“. Дискусионен форум, посветен на четенето и неговите нетрадиционни аспекти.

Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 30 ч. – открита сцена до магазин „Булмаг“, кв. Тракия

„100 години квартал „Тракия“ – празничен концерт

Организатор: НЧ „Боян Пенев-1949“ – 054/ 868 941

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Бившата мис на малкия град“ - гостува ДКТ Смолян

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 05 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“

  Диригент: Калина Василева, Солист: Емануил Иванов – пиано. В програмата: Брамс – Концерт за пиано и оркестър №2, Панчо Владигеров - Дивертименто

       Организатор: Симфониета Шумен – 0897321033

 

  • 30 ч. – централен вход на РБ „Стилиян Чилингиров“

Светлинно-музикален спектакъл с участието на „Дани лазер шоу“ и струнен квартет „Интро“

Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

7 октомври

  • 30 ч. – I етаж на ХГ „Елена Карамихайлова“ – Шумен

Юбилеен концерт по повод 20 години от създаването на

колегиум за камерна музика „АРСМУЗИКА ШУМЕН“

         Организатор: ХГ „Елена Карамихайлова“ – 054 / 830 673; 054 / 830 504

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Това не е театър“

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – кино зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Кино и вино“ - кинопрожекции

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

8 октомври

  • 00 – 18.30 ч. – фоайе на втория етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“

XI алтернативна научна конференция „Екзотерика и Духовност – Живот в новото измерение“

        Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 00 ч. – НЧ „Изгрев-1929“, с. Ветрище

Празник на терлика

Организатор: НЧ „Изгрев-1929“, с. Ветрище - 0899667795

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

 „Фокуси в куфар“

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – фоайе „1300“ на ДКТ „Васил Друмев“

 „Театрални фантасмагории“ – детска творческа работилница

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

Благотворителен концерт

Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

 Кинопрожекция

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 25 ч. – пред паметника на Валерий Великов в парк „Кьошкове“

Рали „Мемориал Валерий Великов“ - откриване

Организатор: Община Шумен и АСК „Стари столици“ – 054/ 857 670

 

  • 30 ч. – входа на парк „Кьошкове“

Рали „Мемориал Валерий Великов“ - тренировъчни маншове

    Организатор: Община Шумен и АСК „Стари столици“ – 054/857   670

 

9 октомври

  • 30 – 15.00 ч. – фоайе на втория етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“

XI алтернативна научна конференция „Екзотерика и Духовност – Живот в новото измерение“

      Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 30 ч. – пред паметника на Валерий Великов в парк „Кьошкове“

       „Мемориал Валерий Великов“, рали - награждаване

Организатор: Община Шумен и АСК „Стари столици“ – 054/ 857 670

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Закуска за принцеса“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

 Кинопрожекция

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

10 октомври

  • 30 ч. – изложбена зала на РБ „Стилиян Чилингиров“

Изложба живопис и приложно творчество „Претворени парченца от миналото“ на Теодора Николова

          Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Импро миш-маш“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

11 септември

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

 Кинопрожекция

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

12 октомври

  • 30 ч. – НЧ „Тодор Петков-1963“

„Маратон на четенето“. Инициатива на МОН. Мултимедийно четене на творби от Елин Пелин по повод 145 години от рождението му    

Организатор: НЧ „Тодор Петков-1963“ – 054/ 530 572

 

  • 30 ч. – НЧ „Асен Златаров-1972“

„Как да си изработим хербарий?“ – инициатива с клуб „Природолюбители“

Организатор: НЧ „Асен Златаров-1972“ – 054/ 828 673

 

  • 30 ч. – фоайе на втория етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“

Поетична вечер със стихосбирките на Симеон Аспарухов, Ива Спирдонова и Айча Заралиева

        Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Бурунданга“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – в парка до паметника на „Свободата“

Концерт на ГДО „Михаил Биков“ за „Ден на музиката“

Организатор: НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ - 054/ 800 334

 

  • Октомври

 

  • 00 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Асансьорът“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 05 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“

Симфониче концерт посветенДиригент: Любомир Денев - младши, Солист: Атанас Кръстев – виолончело. В програмата: Д. Шостакович –

Концерт за виолончело и оркестър, Й. Хайдн – Симфония №100 „Военна“

      Организатор: Симфониета Шумен – 0897321033

 

  • октомври

 

  • 00 ч. – ПП „Шуменско плато“, заслон „Хан Крумови порти“

„Петковден“ - пресъздаване на обичай

        Организатор: НЧ „Евролил-2005“ – 0899218303

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Кино и вино“ - кинопрожекции

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

15 октомври

  • 00 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

     „Браво, Франклин“ – гостува КУ Русе

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 30 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

Концерт на формациите към Общински младежки дом – гр. Шумен                                                                         

Организатор: Общински младежки дом – 0897515059

 

  • 00 ч. – НЧ „Пробуда-1927“, с. Радко Димитриево

95 години от създаването на читалището

  Организатор: НЧ „Пробуда-1927“, с. Радко Димитриево – 0896825576

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

     „Лебедова песен“, премиера

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

 Кинопрожекция

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 089614004

 

16 oктомври

  • 00 ч. – пред НЧ „Отец Паисий-1931“, с. Градище

Седмо издание на „Фестивал на гюзлемето“

Организатор: НЧ „Отец Пайсий-1931“, с. Градище - 0886608349

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

 „Двете обувки“ по Пиер Грипари

       Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – кино зала „Антракт“ на ДКТ Васил Друмев

         Кинопрожекция

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

17 октомври

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

 „Професия супергерой: Лекар

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

17 октомври – 27 октомври

 

  • 00 ч. – изложбена зала на РБ „Стилиян Чилингиров“

„Трохите на спомена“ – изложба на Панайот Калудов

Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

18 октомври

  • 00 ч. – паметник на генерал Радко Димитриев

104 години от смъртта на генерал Радко Димитриев. Поднасяне на цветя и отдаване на почит

  Организатор: НЧ „Пробуда-1927“, с. Радко Димитриево –  0896825576

 

  • 00 ч. – ПП „Шуменско плато“, Горско училище

„За здравето, екологията и училището“ - беседа

        Организатор: НЧ „Евролил-2005“ – 0899218303

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Кучки“ – гостува ДКТ Плевен

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

19 октомври

  • 00 ч. – църква „Св. Иван Рилски“

Храмов празник на селото 

Организатор: НЧ „Пробуда-1927“, с. Радко Димитриево - 0896825576

 

  • 00 ч. – НЧ „Тодор Петков-1963“

Литературно четене и презентация по повод 120 годиони от рождението на Ангел Каралийчев   

Организатор: НЧ „Тодор Петков-1963“ – 054/ 530 572

 

  • 00 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Това не е театър“

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

20 октомври

  • 00 ч. – концертна зала на НЧ „Добри Войников-1856“

Концерт по повод 150 години от основаването на женско дружество „Родолюбие“

Организатор НЧ „Добри Войников-1856“ - 054/875 586

 

  • 00 ч. – камерна залана ДКТ „Васил Друмев“

„Бурунданга“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 05 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“

Симфоничен концерт

Диригент: Калина Василева, Солист: Атанас Куртев – пиано. В програмата: Л. В. Бетовен – Концерти за пиано и оркестър №3, Концерти за пиано №5

      Организатор: Симфониета Шумен – 0897321033

 

21 октомври

  • 30 ч. – фоайе на втория етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“

„3 D принтиране за начинаещи или for Dummies” – хибридно обучение, организирано от фондация „Подобри“

Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 35 ч. - зала „Проф. Венета Вичева“

„Лирични импресии“

Организатор: ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ - 054/ 860 056

 

  • 00 ч. – НЧ „Земеделец-1903“ с. Панайот Волов

„Село с името на Волов“ – филм за моето село

Организатор: НЧ „Земеделец-1903“ с. Панайот Волов – 0897011209

 

  • 00 ч. – кино зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Кино и вино“ - кинопрожекции

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

22 октомври – 7 ноември

  • 00 ч. – I етаж на ХГ „Елена Карамихайлова“ – Шумен

Традиции и съвременност – дигитални трансформации“. Изложба по проект „Възраждането на класическите занаятчийски техники в съвременното изобразително изкуство“ –

Реализира се с подкрепата на Национален фонд „Култура“

Организатор: ХГ „Елена Карамихайлова“ – 054 / 830 673; 054 / 830 504

 

22 октомври

  • 30 ч. – пространството около НЧ „Асен Златаров-1972“

Алея на самодейните семейтва. Засяване на декоративни дръвчета по повод 150 години НЧ „Асен Златаров“

Организатор: НЧ „Асен Златаров-1972“ – 054/ 828 673

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Историите на мистър Хепи“

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Театрални фантасмагории“ – детска творческа работилница

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – кино зала „Антракт“ на ДКТ Васил Друмев

         Кинопрожекция

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

23 октомври

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Фонтанът на желанията“

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – кино зала „Антракт“ на ДКТ Васил Друмев

         Кинопрожекция

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

24 октомври

  • 00 ч. – библиотека на НЧ „Христо Ботев-1927“, с. Новосел

Четене на произведения от Йордан Радичков

     Организатор: НЧ „Христо Ботев-1927“ с. Новосел – 0899404512

 

24 октомври – 28 октомври

 

  • 05 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“

„Тромпетът, моят приятел“. Дески образователни концерти. Диригент и водещ: Любомир Александров                                   

Организатор: Симфониета Шумен – 0897321033

 

24 октомври – 30 октомври

 

  • 00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“

Изложба-витрина по повод 141 години от рождението на Стилиян Чилингиров

  • Организатор: НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ - 054/ 800 334

 

25 октомври

  • 00 ч. – голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Асансьорът“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

26 октомври

  • 00 ч. – в църква „Св. Димитър“ с. Лозево

„Димитровден“ – тържество и курбан

Организатор: НЧ „Св. св. Кирил и Методий-1928“, с. Лозево – 0886777230

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Бурунданга“

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антаркт“ на ДКТ „Васил Друмев“

Стендъп комеди

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

27 септември

  • 30 ч. – НЧ „Тодор Петков-1963“

Беседа с деца по повод Деня на народните будители  

Организатор: НЧ „Тодор Петков-1963“ – 054/ 530 572

 

  • 00 ч. – фоайе на втория етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“

Концерт на премиерни изпълнения на „Колегиум Осанна“

Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 877 332

 

  • 00 ч. – камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“

„Асансьорът“ от Георги Марков       

        Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

28 октомври

  • 00 ч. – НЧ „Асен Златаров-1972“

„Будителство през Възраждането в Дивдядово“, беседа. Поднасяне на цветя пред паметника на Димитър Блъсков

Организатор: НЧ „Асен Златаров-1972“ – 054/ 828 673

 

  • 00 ч. – библиотека на НЧ „Христо Ботев-1927“, с. Новосел

Пейо Яворов – живот и творчество. Беседа и мултимедия

       Организатор: НЧ „Христо Ботев-1927“, с. Новосел – 0899404512

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Любопитко в света на театъра“

Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

„Кино и вино“ - кинопрожекции

 Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

29 октомври

  • 00 ч. – НЧ „Земеделец-1903“, с. Панайот Волов

Ден на моето село

Организатор: НЧ „Земеделец-1903“, с. Панайот Волов - 0897011209

 

  • 00 ч. - НЧ „Т. Петков-1963“

Литературно четене по повод 85 години от смъртта на Йордан Йовков и презентация, свързана с творчеството му

Организатор: НЧ „Т. Петков-1963“ – 054/ 830 572

 

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

         „Цветни вълшебства“

        Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – кино зала „Антракт“ на ДКТ Васил Друмев

         Кинопрожекция

     Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

30 октомври

  • 00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“

     „Тримата братя и златната ябълка“

       Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

  • 00 ч. – зала „Антракт“ на ДКТ „Васил Друмев“

Кинопрожекция

       Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 0896140044

 

 

     Културната панорама може да се актуализира и допълва периодично.

 

news.modal.header

news.modal.text

Към 12:37 на 05.12.2022 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация